Mafiánská hra No. 5 - 14.3.2015

zápis padesátý devátý...
 
 

Mafiánská hra No. 5 – 14. března 2015

Byl krásný sněhem a mírným deštěm zasypaný den. Před klubovnou vodáckého oddílu se pomalu začaly scházet děti. Nejednalo se, ale jen o vodáky, tu přišel člen Husotu, tu členka skautského oddílu Vlaštovky, tu někdo ze spřátelené Mokré stopy či Bušmenů. Pomalu se před dveřmi utvořil poměrně značný hrozen. Proč se to mu tak dělo? Copak by nebylo vhodnější strávit tuto pošmournou sobotu doma, v teple u čaje či snad televize? Nikoliv, tento den, konkrétně 14. .3. 2015, se totiž konala nejakčnější městská hra ve Strakonicích, zvaná mafiánská.

Inu obšírný a velkolepý úvod milý čtenáři tě měl navnadit, aby si dal šanci následujícím řádkům. Letos jsme pořádali již pátý ročník Mafiánské hry, která svede do souboje o hyper-moderní-tajnou zbraň mafiánské rody, jež představují členové různých oddílů. Tentokrát dorazily Vlaštovky, Husot, Mokrá stopa, Bušmeni a náš oddíl Podskaláček.

Protože nám trošku onemocněl organizátorský tým, tak jsme museli z dorazivších utvořit čtyři mafiánské klany. Z našeho oddílu tedy putovalo pár členů k Vlaštovkám. Od Bams zase přešlo pár výrostků k Husotu. Po přelouskání základních pravidel následovala samotná hra.

Vše se odehrávalo na Podskalí za lezavého spíše podzimního počasí. Teploměr sice přešplhal číslo nula, ale ne o moc. Navíc prostředí přímo u řeky také celé věci na teplu nepřidalo. Dětem to, ale nevadilo. Zvesela pašovaly rozličné druhy kontrabantu, například: karamelky, lízátka, piškoty a další. Za následně utržené peníze si pak kupovaly mise a ty plnily. Jedině za ně totiž se mohly dozvědět místo, kde že je tajná zbraň.

Hrálo se více než čtyři hodiny. Všechny týmy bojovaly ze všech sil. Srdnatě se snažily, luštily, hledaly, plnily všemožné jiné úkoly. Přesto okolo půl třetí, když hra končila, neměl žádný z nich všechny části zbraně.

Vyhodnocení jsme tedy vytvořily podle splněných misí. A v boji o první místo i podle dalšího kritéria, jímž se staly extra mise. Pořadí tedy vzniklo, ale hlavní je pro nás účast, a ta byla výborná. Nasazení v rámci možností též a my doufáme, že se příští rok sejdeme v podobném složení.

 

Nakonec vše dopadlo takto

1. BAMS - 2 části zbraně, celkem hotových 46 misí, z toho 7 extra

2. Podskaláček - 2 části zbraně, celkem hotových 46 misí, z toho 6 extra

3. Husot + Bams - 1 část zbraně, celkově hotových 27 misí

4. Vlaštovky - 25 hotových misí, žádná nalezená část zbraně

 

Na závěr pár plusů a mínusů aneb zamyšlení v bodech

Mínus: počasí - velmi pošmourné a zmrzlé

svačiny - ano hra trvala poměrně dlouho, 4 hodinky a jíst se má, ale projíst polovinu hry, jak jsme byli svědkem u některých jedlíků mi trochu vhánělo smutek do očí

mise - velké množství, které nešlo stihnout, příště jich dáme asi méně a více pestřeji

Plus: hojná účast, u větší většiny zdatné nasazení

 

Sepsal mafiáno El Hromado-lido.

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.