Vánoční schůzka 18.12.2015

zápis sedmdesátý pátý ....
 
 

Vánoční schůzka 18. 12. 2015

Tak rok s rokem se sešel a přišly Vánoce a tedy čas, kdy v našem oddíle pořádáme tradiční schůzku s přespáním. Jinak tomu nebylo ani letos, takže 18.12 okolo 18:45 se pomalu začali naši členi stahovat před klubovnu. Ačkoliv na posledních dvou schůzkách byla účast lehce přes dvacet, tak poslední schůzku v roce si nenechalo ujít více jak třicet lidiček, což bylo poměrně dost, navíc když víme, že pro nemoc a další zůstalo ještě pár malých vodáků doma.

Každý přinesl nějaké cukroví a hlavně dárek, jež se měl dražit. K tomu, ale byly potřeba peníze, a tak došlo k třem menším mezihrám, při nichž se hrálo o lístečky s pomyslnou měnou. První hra patřila mezi noční a orientaci v ní dávaly jenom zapálené svíčky. Druhá pak provětrala znalosti topo – značek, no a poslední si vzala na paškál hbitost a postřeh našich vodáků.

Na konci těchto meziher pak každý držel v paklíku nějaké ty, že penízky a dražba mohla začít. K ní jsme využili naše dvě sličné dražebnice Anetku a Pájku, jež se všeho ujmuly a nabízely jeden dáreček za druhým. Ono přes třicet účastníků rovná se přes třicet dárků takže se rozdávalo přece jen o trochu déle než jindy. Krátce před devátou našel vlastníka i poslední balíček a mohlo se na povel trhat, rozbalovat a následně jásat a zkoušet, cože jsem to získal.

Potom přišlo na řadu občerstvení, sladkosti, slané věci, kofola a další. No a k tomu se vybral první film. Jednalo se o pohádku Sedmero krkavců, jež se dá hodnotit poměrně pozitivně a všem se dle mého názoru líbila. Pak následovala celá řada animáků. Během pauzy se muselo ještě vyřešit spaní, a tak celou podlahu klubovny pokryly karimatky, spacáky a hlavně malé postavy, které nejdříve štěbetaly, pak koukaly a nakonec okolo třetí ráno usnuly.

Vánoční schůzka zase uběhla jako voda. Doufáme, že za rok se sejdeme v počtu podobném a užijeme si to stejně tak dobře.

Sepsal ten, co vypil nejvíc kofoly Hromada lidí (to je přezdívka)

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.