Turnaj baseball a žezlo 19.9.2015

zápis sedmdesátý ...
 
 

Turnaj v baseballu a království – 19. 9. 2015

Naši milí členové se loni účastnili různých sportovních turnajů, ať již házeli míčem při vybíjené, či se do toho pustili hokejkami v hokejbale, přece jen jim to příliš nešlo, neb mi nejsme sportovní oddíl. Začli tedy dumat, jak si trochu zvednout sebevědomí a vymysleli, že by se jim hodil turnaj v baseballu. Inu ve hře, kterou hrajeme poměrně často a rádi. Sice nepaříme klasický baseball se všemi pravidly, jako jsou krádeže met, zašlapávání a další a další, ale trochu se to tomuto americkému šlágru blíží (hraje tam roli pálka a tenisák :-)). No a tak začali tlačit na svého vedoucího ať něco zařídí, že chtěj hrát a nejlépe vyhrát. No a protože Hromada lidí je postava snadno ukecatelná, tak ukecal ještě Smajlovce a zářijovou sobotu se konal turnaj.

Nešlo o nic velkého, možná to do příštího roku rozšíříme o více týmů, ale pro letošek to plně stačilo. Sešlo se 20 dětí od nás, 14 od Smajlovců a tak jsme vytvořili 4 týmy: Medvídci, Kulíšci, Co?, Dřeváci a ty si to mohly rozdat ve sportovním klání. Aby nebyly prostoje a pauzy (ačkoliv Pauza byl :-)) tak paralelně s turnajem v baseballu se konal ještě turnaj v království (žezlu). Okolo deváté započaly líté boje. Nutné je pochválit počasí, jež ještě nechalo letní tvář a příjemnou pětadvacítkou nás hřálo do zad. Vše probíhalo, jak mělo. Hráči makali o 106. Snažili se pálit, chytat míček a zašlapávat mety, krást žezla a obětavě zachytávat útočníky. Panovala přátelská atmosféra okořeněná chutí po vítězství.

Kolem jedné odpoledne pak přišel konec. Všechny zápasy byly sehrány. Výpočetní středisko společné se sličnými sekretářkami vystavilo diplomy a připravily se ceny. Následovalo slavnostní vyhlášení, ale myslím, že se radovali všichni. Výsledky sem možná dopíšu, ale o to zas tolik nešlo. Šlo o to, že se nás sešlo hafo, že jsme si to užili a bylo to fajn. Třeba za rok znovu. Sportu třikrát hip, hip, hurááá!!!

 

Nutno jest trošku hodnotit

Plusíky:

Počasí bomba

Účast bomba

Nasazení bomba

Mínusíky:

Zatím mě nic nenapadá

 

Sepsal věčný čekatel na třetí metě Hromada lidí (to je přezdívka).

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.