Jak jsme fandili na hokeji při MS v Praze 1. 5. 2015

 
Zápis šedesátý čtvrtý ...
 

Jak jsme fandili na hokeji při MS v Praze 1. 5. 2015

Možná už víš milý čtenáři, že v květnu probíhá v Praze a Ostravě MS v hokeji. No, a protože mezi námi se nacházejí četní hokejoví nadšenci tak se nám podařilo zakoupit lístky a hned první den šampionátu se tam vydat. Jaké tedy bylo naše dobrodružství. To popisují následující řádky.

Vše začalo v pátek kolem poledního. Přijelo auto směr Praha a my do něj naskákali. Všichni vyzbrojeni dresy, vlajkami a hlavně důvěrou v dobrý výsledek. Cesta probíhala v pořádku. Holky si zkrášlovaly nehty národními vlajkami. Koudy zase nanášel národní barvy přímo na obličej. Nálada panovala parádní.

Do hlavního města jsme dorazili kolem půl druhé. Následovala cesta metrem a setkání s prvními fanoušky. My v dresech jsme šli na kávu a domalovali jsme vše potřebné na naše tváře, čela a další. Dorazil i Vořech a tak jsme obhlídli fanzónu. Inu atmosféra panovala vynikající. Na druhou  stranu typicky český nápoj, netypicky nadceněn, i když snad pro pražáky cena normální cenou. Dle mého však cena přece jen zbytečně nadceněna touhou vytřískat z fanoušků co nejvíce.

Avšak MS je u nás jednou za deset let, takže nic neřešíme a jdeme do fronty na první zápas. Pro nás takový rozehřívací duel mezi Lotyšskem a Kanadou. Procházíme turnikety a kontrolou a hle vítá nás O2 aréna. Davy lidí se valí, vždyť jich je tu 17 000. Většina fanoušků fandí dnes slabšímu tedy Lotyšsku.

V 16:15 vhodil rozhodčí puk a začalo se. Lotyši bojovali, ale nedali prvních pár svých šancí, a tak je Kanada po půlce první třetiny potrestala. Nasázela nakonec statečně bojujícím Lotyšům šest branek. Nálada v aréně tomu pak i odpovídala. Těžko se fandí, když je to za půl hodinky pět nula pro soupeře.

Po šesté zápas skončil a všichni lidé museli ven a následně se jich mnoho vrátili, neb lístky měly ve společném balíčku. Druhým zápasem pak bylo utkání našich se Švédskem. Atmosféra gradovala, stadion se naplnil.

Nejdříve došlo k zahájení, kdy byly představeny maskoti Bob a Bobek. Výtečná volba a body navíc pro organizátory. Tyhle dvě postavičky se zapíšou do dějin MS dle mého názoru silným písmem. Pak ještě Kabát dal hymnu pro náš tým složenou za tímto účelem. No a pak již došlo k rozehrání celého zápasu.

Napřed to nevypadlo kdovíjak. Už to bylo po chvilce dva nula. Pak kluci, ale zabrali a i když to pro ně chvílemi nevypadalo dobře. V půlce třetí třetiny to schytávali čtyři dva, tak nakonec zápas otočili na pět čtyři. Bohužel na konci Švédové srovnali a na nájezdy pak rozhodli. Avšak první bod je doma a hra a bojovnost byla výtečná.

My fandili, celá hala během třetí třetiny bouřila a dostávala se do varu. Sice docházelo kyslíku při skandování a skákání, avšak to na síle povzbuzování neubralo a myslím si, že opravdu byli diváci tzv. šestým hráčem.

Před jedenáctou zápas skončil a my se vydali spolu s dalšími tisíci na metro. Nutno pochválit zajištění MHD v Praze. Metro jelo minimálně jednou za pět minut a lehce tak odvezlo hromady návštěvníků MS tam, kam potřebovali.

My plni zážitků nasedli do auta a vydali se směr domů. Po cestě jsme probrali celý zápas od začátku až dokonce a musíme vyseknout hokejistům poklonu. Jen tak dál. Jedeme!!!

Pozitiva

Atmosféra

Organizace

Nálada

Nasazení týmu

Negativa

Trochu smůly na závěr

Nadnesené pražské ceny :-)

Lotyši dostali nakládačku

 

Sepsal hokejový fanoušek Hromada lidí

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.