Vánoční turnaj v karetní hře BANG! 19.12.2015

zápis sedmdesátý šestý ....
 

Vánoční turnaj v BANGU 19. 12. 2015

 

Na vánoční schůzku navazuje, již poměrně tradičně turnaj v karetní hře Bang. Jak již víte ze zápisů z let minulých, jedná se o karetní hru s motivem divokého západu. Kdy někdo je šerif, jiný bandita, další odpadlík a vzájemně se pomocí výstřelů, dynamitů, kulometů a jiných karet přesvědčují, kdo že je král prérie.

Letos se nás ačkoliv to z počátku nevypadlo, sešel velmi pěkný počet, a to 26 hráčů. Rozdělili jsme se na pět stolů a u každého se hrálo tolik kol, kolik bylo hráčů. Využili jsme turnajové bodování z internetových stránek hry.

Od půl desáté tak začaly padat Bangy, Vedle nebo se šlo do Duelu, tu a tam přiskotačili Indiáni a bylo nutné se schovat za Barel, či jste se čirou náhodou dostali na nějaký ten čas do Vězení. Hrálo se poměrně svižně. Nejasnosti v pravidlech se dařilo operativně řešit a všechno zdárně šlapalo.

Jen na některých stolech byla rychlost vyšší a na jiných nižší. Tím pádem se mohlo stát, že na jednom stole stihli v klidu šest her a na druhém s chlupem dokončili čtvrtou. Ani to však nevadilo. Okolo poledne vykrystalizovala finálová sestava, a ta se pustila s vervou do hry. Ostatní hráli o umístění. Náboj se však neztratil a prostříleli jsme se až do druhé hodiny odpoledne, kdy byl plánovaný konec.

Urobili se diplomy, rozdali ceny a hurá domů. Snad jen zmíním, že to celé vyhrál mistr Honzík. Takže mu pro letošek patři titul krále pistolníků.

Nás vedoucí pak čekal ještě úklid. Vynesení všech odpadků, jež se za pátek a sobotu v klubovně objevily, zametení a podobně. Během čistících prací nás však mohlo hřát, že se turnaj povedl na výbornou, jak atmosférou, tak účastí a i za rok se to na Vánoce u nás v oddíle bude ježit kolty.

 

Sepsal ten, jenž si na barel nikdy nelízne srdcovou kartu Hromada lidí (to je přezdívka známá nejen na divokém západě)

 

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.