akční Plzeň 6.2.2022

zápis sto osmdesátý devátý...
 

6. 2. 2022 – Úniková Plzeň

První únorovou neděli vyrazil náš oddíl do Plzně. Sice foukalo, byla trošku zima, ale nám to nevadilo, protože nás čekalo DEPO 2015. Zde jak objevil hlavní řídící šéf akce Prďa, se totiž skrývala úniková hra s názvem Zdrhni bábě, kam jsme měli namířeno.

Jelo nás docela hafo. Poměr děti versus vedoucí patřil spíše k těm méně příznivým pro vedoucí. Ráno jsme snadno obsadili rozespalý vlak a hurá do západočeské metropole. Tady projít nádražím v rekonstrukci a potom hurá do DEPA. DEPO je jakýsi objekt bývalé továrny nebo něčeho podobného nebo garáže autobusů, to je asi jedno. Je to dnes multifunkční prostor, kde jsou ateliéry, výstavy, obchody, ale i různé vyžití pro děti jako úniková hra.

Měli jsme štěstí, že jsme tu po celý den byli vlastně sami. Prostor byl veliký, byli tu stolky, židle takže jsme zde snadno rozbili hlavní stan. Jedině snad tu bylo trošku chladněji.

Na hru šel vždy jeden tým s instruktorem. Zbytek plnil úkoly industriální stezky, nebo různé rébusy, hlavolamy a jiné co připravila Prďa. Na závěr jsme dali společné mafiány. Samotná hra byla hodně dobrá a vhodná jak pro menší tak i větší členy. Týmy musely spolupracovat, aby za necelou hodinu utekly bábě, než se vrátí a dá je do pece. Luštily, řešily kvízy, zadávaly kódy a podobně.

Okolo druhé jsme se přesunuli na náměstí, abychom obhlédli zdejší náměstí. Přec jen u nás není tak pěkné. Následovala cesta zpět, přesun do vláčku a okolo páté už nás vítalo naše město. Výlet se vydařil, účast byla skvělá a zážitků plno. Děkujeme Prdce za nápad a realizaci.

Sepsal ten co si na lopatu nesedá Hromada lidí (to je přezdívka)

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.