Zálesí 7.10.-9.10.2022

zápis sto devadesátý devátý ...
 

Zálesí 7. 10. – 9. 10. 2022 – Krotitelé duchů

Na úvod října nás čekala výprava na tradiční místo a to na Zálesí. Jednalo se o první letošní víkendovku a účast se ukázala více jak hojná. Nakonec si našlo do areálu bývalé školy cestu 30 dětských vodáků a k tomu i početný doprovod instruktorů a vedoucích. Téma bylo Krotitelé duchů a režisérskou taktovku držela především BB s podporou Pájky, Naty nebo Dídy.

Páteční úvodní strašení

Vyjíždíme od zimního stadionu. Pomalu se plní parkoviště. Přibývají batohy, děti, rodiče. Přijíždí náš krásný autobus. Skládáme, co se do něho vejde a něco navíc a už kodrcáme směr Zálesí. Nejdříve větší silnice, potom menší a nakonec opravdu malé silničky. Obdivujeme pana řidiče, že se dokáže vyhnout i v těch nejužších místech.

Vyskakujeme ven a vítá nás slunné počasí. Obsazujeme školu a všechny pokoje a už běžíme ven. Tam probíhá dělení do družin a už jede program. BB má pro nás připravenou hrst zajímavých činností a všechny obsahují slovo duch. Po vydatné večeři zakončujeme filmovým kinem a Krotiteli duchů.

Sobotní mezi strašení

Ráno ukazuje sluníčko. Je hezké počasí. Snídaně jest připravena dvěma nadějnými běžci Pájkou a KK. Po ní už hurá ven a jdeme si hrát s duchy. Na velké plakáty musí účastníci nalepovat lístečky a jména duchů. Vypadá to moc hezky. Následuje taneční hra, kde je nutné opakovat taneční figury jednotlivých duchů v území. Mraky z oblohy pomalu mizí a je modré nebe. V podstatě letní sobota.

V kuchyni zatím probíhá ohřívání svíčkové, knedlíků, česnečky. Jede se na plný plyn a ve dvanáct už se hází do talíře. Mizí polévka, mizí omáčka, mizí talíře. Strávníci jsou velmi vděční a chválí. Kuchaři jsou velmi šťastní a brumlají si pod vousy.

Po poledním klidu se jde zase ven, neboť duchové nikdy nespí. Ač mělo dle předpovědi pršet, tak to tak nevypadá a stále jde být venku vlastně jen v mikině. Užíváme, co to dá. Následně vevnitř se pouštíme do tvoření lucerniček a jejich vymalování.

Den zakončuje večeře. Poprvé nás na Zálesí čekají lívance. Po nich běžíme dokoukat film a už je zase večer a čas jít na kutě.

Neděle poslední strašení

Ráno šup na hygienu a balit. Najít všechny svoje věci, vyhodit všechny odpadky. Chvilku to trvá, ale potom můžeme jít ven a bojovat proti posledním duchům. Hraje se hra s děláním vodovkových ťupek.

Čas běží jako splašený. Brzy je čas oběda a opět se uklízí. To je nevýhoda neděle. Pokud někde ale jsme, tak je správné po sobě uklidit. Ruku k dílu přiložili všichni a tím pádem to proběhlo hladce a svižně. Rozbila se jenom jedna židle, což je dobré.

Přichází pan správce, předáváme školu a už v zatáčce vrní náš autobus. Probíhá opět skládací proces. Říkám, ty lyže tu nechte. Odpověď je, to nejsou lyže, ale plátno. Říkám aha, tak to bereme sebou. Autobus se rozjede. Zamáváme škole. Ve Strakonicích vysypeme náklad a víkendovka končí. Tak třeba za rok.

Sepsal krotitel kulinářských produktů Hromada lidí (to je přezdívka)

 

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.