Šifrovačka 29.1.2022

zápis sto osmdesátý osmý
 

29. 1. Šifrovačka

Někdy to tak je, že se o něčem mluví, ale nedaří se to realizovat. Některé nápady je však dobré postrčit a vykonat a to se právě podařilo s touto akcí. Jeden z vedoucích Jager už párkrát mluvil o akci, na kterou sám chodil když studoval. Jednalo se o putování po šifrách různého charakteru. Nešlo o klasické, jaké známe z vodáka. Bylo u nich nutné zapojit fantazii, logiku a představivost. Říkal, že by chtěl něco podobného udělat i ve Strakonicích. Myšlenka se mi líbila, trošku jsem ho vyhecoval a hle byl termín, trasa, nápady. Samozřejmě jsem se mu snažil být nápomocen, ale hlavní práce udělal určitě Jarda. Povedlo se nám ukecat i našeho IT specialistu Emu, který vymyslel aplikaci do mobilu, aby vše šlo řídit i hrát online.

Princip hry bylo vždy vyluštit šifru, zadat kód a jít na místo, kam šifra odkazovala. Celkově bylo připraveno deset šifer. Pokud jste se na nějaké šifře sekli, bylo možné si vzít první a poté i druhou nápovědu, jež se snažila navádět k správnému řešení. V případě absolutního záseku následovala možnost totální nápovědy, která zobrazila výsledek. Samozřejmě skrze používání nápověd se ztrácely důležité body, ale zase neztrácel čas.

V sobotu ráno se sešlo šest týmů. Což byl krásný počet a my všem ještě děkujeme za účast. Jarda vysvětlil pravidla, týmy dostaly první zprávu a vše se rozjelo. My jsme šli roznášet další zprávy a družiny započaly svůj boj. Vše jsme sledovali v aplikaci, kam byly od soutěžících zadávány hesla. Došli jsme do Lidlu nakoupili ceny a překvapení v podobě surovin na mrtě jednohubek. Potom jsme šli mazat k nám domů. Pomohli nám i Šůla a Klausovka. Celkově vzniklo asi osm táců jednohubek, které se daly na balkón.

Týmy mezitím luštily velmi rychle. Každý volil jinou taktiku. Někdo šel do nápověd, někdo trápil šedou kúru mozkovou. Okolo čtvrté se začala blížit první parta k cíli. My chtěli vzít jednohubky a vyrazit. Bohužel jsme zjistili, že silný vítr rozfoukal připravené tácy. Museli jsme rychle přeskládávat, co to šlo a potom běžet do restaurace Ráj, kde byla poslední zpráva. Sem postupně doběhly všechny družiny a bojovaly s poslední šifrou. Ta navíc dost ovlivnila i celkové pořadí.

Výsledky asi nejsou důležité. Hlavnější je to, že se podařilo všem dojít do cíle. Dle ohlasů přinesla hra spousty zážitků a za mě je dobře, že se ji povedlo zrealizovat a proběhla. Je prostě vždycky super když se od slov přejde k činům.

Sepsal druhý člen organizátorského týmu Šifrovačky Hromada lidí (to je přezdívka)

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.