Pohár náčelníka No.3 14.5.-15.5.2022

zápis sto devadesátý třetí...
 

Pohár náčelníka No. 3

Uplynul zase nějaký ten mžik a po pár letech jsme tu zase měli sportovní bitvu s názvem o Pohár náčelníka. Inu veselá to akce, která byla odložena kvůli epidemiologické situaci si vzala slovo druhou květnovou sobotu a přilákala na tábořiště u Kadova více jak sto lidí, kteří chtěli jednak sportovat, jednak se setkat, jednak si dát trošku fyzicky do těla, jednak pohovořit a prostě se vidět.

 

Přípravný páteční den

V pátek jsme ještě měli schůzku. Začalo MS v hokeji, tak byla taková hravá. Na ní mě vyzvedl Koudy a jeli jsme nakupovat. Nezdá se to, ale čas běžel, takže příjezd na tábořiště po šesté hodině. Mezitím Zdenda statečně sekal hřiště křovinořezem. Vzali jsme hrábě a šli mu pomoci. Smajla piřpravova guláš. Po tábořišti běhalo asi dvacet mravenců, kteří pečlivě dávali vše dohromady. Jednalo se o branky, sítě, lajny, stoly a jiné. Do tmy jsme byli se vším hotovi. Jediné co chybělo, byl guláš, který se poctivě vařil na kamnech. Kluci hezky zahráli na kytaru a vše vypadalo připravené.

Sobota – hrací den

Od osmi jsme pomalu vše připravovali. Přijela Lenka a dala si dohromady svůj výčepní stánek. Sjížděli se účastníci. Louka u Nového srubu se plnila auty a z nich přicházeli další a další lidé. Nakonec se dle mého odhadu sjela řádná stovka lidiček.

Celkově bylo 6 týmů na fotbal a 8 na volejbal. Z čehož 6 týmů hrálo oba sporty. Dle harmonogramu nás čekalo pekelné klání a trošku boj s časem. Ten jsme částečně prohráli, jelikož se končilo okolo osmé hodiny večerní.

Bylo k vidění celou řadu nádherných sportovních výkonů. Nebudu asi popisovat všechny zápasy, ale přece jen jako velké překvapení vidím u našeho týmu, kdy se nám podařilo překvapit v jednom setu tým MaMuMy ve volejbale a dále potom poměrně nabušený tým KFC ve fotbale. Nutno ale říct, že Šádeho gól pod břevno byl povedený.

Jinak musím přiznat, že naše oddílové týmy byly spíše horší. Nevím, jestli nezačneme dělat speciální sestavy. Na druhou stranu radost ze hry nám to vůbec nepokazilo, spíše naopak. Vyšlo perfektně i počasí takže po zápase proběhla celá řada koupelí v rybníku.

Za stravovací podporu musíme poděkovat důchodcům (i když dle věku samozřejmě nikoliv), kteří se zhostili bramborákové brigády a pekli asi od deseti do pěti pořád dokola nové a nové chutné placky. Buvárovo sekce zase řídila prase a o Smajlíkově guláši už byla řeč. Kdo měl žízeň uhasil jí v baru u Lenky.

Krátce před osmou padl na zem poslední míč volejbalového zápasu. Hurá podepsat diplomy a potom již vyhlašovat. Pořadí dohromady nedám, snad jen tuším, že fotbal vyhrály Vydry a volejbal KFC. Večer potom proběhlo slovní zhodnocení u ohně a tím vlastně třetí ročník poháru skončil. Akce se vydařila a jelikož už šlo o třetí ročník neváhám tvrdit, že se nám podařilo založit pěknou tradici, která bude pokračovat i dále.

Neděle – uklízení den

... dík všem, co pomohli a přiložili ruku k dílu

 

Sepsal sportovec aktivního charakteru Hromada lidí (to je přezdívka)

 

 

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.