Tábor Kadov 2022 25.7.-13.8.2022

 
zápis sto devadesátý šestý...
 

Kadov tábor 25. 7. -13. 8. 2022 – Asterix a Obelix

Milý čtenáři, z našeho tábora vzniká klasická, pěkná kronika, kterou píší naši členové. Je ukryta na bezpečném místě a v případě zájmu do ní můžete nahlédnout. Proto následující řádky, berte spíše jako jakési stručné shrnutí našeho letošního táborového putování a případné velké příběhy hledejte v naší kronice.

Tématem letošního tábora se stali Galové. Přenesli jsme se do doby, kdy Řím vesměs pomalu dobýval celý svět, jenom jedna malá vesnička kdesi v dnešní Francii odolávala. Žila tu totiž parta kamarádů a odvážných válečníků vedené náčelníkem Majestatixem, nerozluční kamarádi Asterix a Obelix, kovář Automatix, bard Trubadix a další. Všem vařil druid Panoramix kouzelný lektvar a s jeho silou se mohli postavit i tisícovce římských legií. V Římě si začali myslet, že se jedná o bohy. S tím nesouhlasil samotný Caesar a rozhodl se Galy podrobit dvanácti zkouškám, které měly prokázat, zda jsou nebo nejsou bohové. No a o tom byla naše etapová hra. Její pevné opratě držel Daník se svým týmem. Během tábora proběhlo 12 etapových her (zkoušek) a vše vyvrcholilo pokladovým kláním a závěrečnou hrou.

První týden

Děti najíždějí tradičně v pondělí. Vedoucí tradičně od soboty připravují tábořiště, zdobí jídelnu, ladí program a podobně. Přichází pondělí a do galské vesničky vbíhá více jak třicet malých Galů. Čekají je zde tři týdny her a soutěží.

První den má spousty nepsaných jasně daných pravidel. Je nutné se zabydlet. Je nutné si poslechnout bezpečnost práce. Je nutné si zahrát kouzelníka. Je nutné zjistit, v jaké budu družině. Je nutné podstoupit první družinové klání. Je nutné zjistit, co je to ŠLM a 3OP. K tomu nově se pomalu zabydluje i otýpkový obřad. Nemohla chybět ani úvodní scénka, která nebyla pouze jedno scénkou, ale dokonce šlo o dvoj scénku. Vše završilo tradiční galské jídlo na italský způsob v podobě pizzy.

Od druhé dne se tábor rozběhne jako splašený kůň. Počasí je letní a velmi nám přeje. Koupání si proto užijeme dostatek a jsme rádi, že máme krásný rybník, kam lze v cuku letu skočit a nemusíme se plahočit někam daleko.

Z tradičního koloběhu nás vytrhává výlet. Přece jen přesunout tu naši halasnou bandu do civilizace je někdy poněkud náročné, ale stojí to za to. Vždy je dobré do účastníků dostat trochu kultury.

U sobotního táboráku potom musíme zmínit vynikající kytarové duo Daníka s Natálkou. Hrálo jim to moc pěkně. Ono je trošku rozdíl hrát v uzavřené místnosti a potom si to zkusit na vzduchu a utáhnout celý táborák. Není to snadné, ale pokud se to povede, má to tu správnou náladu a myslím, že tady si to sedlo. K tomu proběhly vtipné scénky a první týden odpochodoval jako Řím do Afriky.

Druhý týden

Tady jsem trošku na rozpacích. Jestli je to vlastní akce prvního nebo druhé týdne. Začalo to totiž již v neděli. Neděle je klidný a návštěvní den a i tak to vlastně probíhalo tentokrát. Dorazily návštěvy. Dorazily dobroty. Dorazil klid. Avšak jenom do večerních hodin. Potom připravilo duo Pájka, BB výsadek. Starší kusy byly odvezeny pryč a mladší zůstali. V hluboké noci potom byli vlastně obě skupiny vzbuzeni (každá jinde), musely se najít a společně najít druida. Tím začal druhý týden.

Ten měl potom i další zvláštnost a to galské Vánoce. Bylo to den laděný ve vánočním duchu. Podávala se vánočka, čočka, řízek a bramborový salát. Samozřejmě ne najednou, ale k snídani, obědu a večeři. Hry byly s vánoční tématikou a celý čas zněly koledy. Večeři jsme podávali v krásně vyzdobené jídelně do talířů a byly to vskutku hody. Závěrečnou tečku dodalo vánoční letní kino a Tři oříšky pro popelku. Představte si, že na fotbalovém hřišti leží padesát lidí ve spacácích a koukají na pohádku. Mělo to své kouzlo, skoro jakoby byl prosinec.

Z tradičních věcí proběhly ještě turnaje a karanténa. A tábor úspěšně zakončil druhý týden.

Třetí týden

A jdeme do finále. Řekneš si milý čtenáři. A je to tak. Třetí pondělí a je tu olympiáda. Tradiční klání, velké výkony, ale tentokrát s jednou specialitou v podobě hostiny. Tu jsme uspořádali k vyhodnocení olympiády přímo v táborovém kruhu. Nanosily se stoly, připravily vlastně švédské stoly a hodovalo se, jen to mlaskalo.

Letošní pokladu se ujmul Daník, který vedl i etapové mise. Naplánoval pěknou trasu. Připravil chytré šifry a tak se povedlo, že všechny družiny opravdu doběhly. Sice mezi první a poslední zelo několik hodin, ale i tak to můžeme brát jako velký úspěch.

Přišel poslední den. Sličné kuchařky se pustili do dortů. Statistické centrum dalo dohromady výsledky. A najednou jsme stáli poslední páteční odpoledne na táborovém náměstí a četli, jak to dopadlo. Dopadlo to, jak mělo a jsme za to rádi. Rádi, že se nám povedlo další táborové putování a získali jsme opět nůši zážitků a vzpomínek. Uvidíme, kam se vydáme za rok.

Jak jsem psal výše. Popis jednotlivých táborových dní je uveden v kronice a jejím patronem je Naty.

 

Sepsal člen asociace pišme stručně, krátce, jasně Hromada lidí (to je přezdívka)

 

Obligátně sem hodím nějaké plus nebo i mínus:

Plusy

Dvě splněné zkoušky orlích per

Ohleduplné chování našich dětských členů

Vyšší aktivita plnění vlnek

Instruktorské klání

Nová umývárka

Mínusy

Večerní noční klid u dětí

Hlídky (nevstávání)

Nová umývárka

 

No a ještě poděkování:

Honzíkovi za zvládnutí druhého ročníku 186 giga her v roli hlavního guru– příště snad vezmu i legendární klobouk

Daníkovi za řízení EH

Mírovi za statistické centrum

BB a Pájce za nákupy

Naty za výlet

 

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.