Vánoční schůzka 16.12.2022

zápis dvoustý druhý ...
 
 

Vodácká vánoční schůzka 16. 12. 2022

Stalo se už tradicí, že na Vánoce vymyslíme vždy speciální schůzku. Některé roky jsme i přespávali v klubovně, ale z hlediska její kapacity jsme od toho letos upustili. Místo toho jsme připravili čtyři hodiny napěchované aktivitami a zábavou pro naše malé vodáky.

Punc vánoční atmosféry letos pomohl dodat sníh, což bylo sice skvělé, ale jelikož teploměr spadnul hluboko pod nulu, tak i trošku mrazivé. Vodáci se začali scházet o šesté hodině. Vedoucí už byli připraveni a hurá na skřítkové aktivity. Družiny běhaly po úkolech a získávaly tolik potřebné zlato k dražbě dárků.

Po této venkovní části následovala tvůrčí, jež měla pod palcem hlavně Natálka. Vyráběly se tašky a svíčky z včelího vosku. Docela se dařilo a vzniklo mnoho zajímavých tvarů a barevných kombinací. Trošku sice panovala obava, aby barvičky nebyly všude, ale povedlo se tomu zabránit.

Dražbu dárků si vzala na starost Pájka a BB, k tomu se přidala i KK. Provést vydražení cca 30 dárků je docela kumšt, ale holkám se to povedlo. Následovalo hromadné rozbalování a pokrytí podlahy soustavnou vrstvou papíru.

Po úklidu nadešel čas na pouštění lodičkových skořápek. Zhasli jsme a klubovnou mihotalo více jak třicet lodiček ve čtyřech lavorech. Děkujeme Terce za možnost zapůjčení.

Schůzka se pomalu blížila ke konci, ale přece jen nás čekalo ještě pár aktivit. Nejdříve venku jsme si zaprskali prskavkami, zahráli pár koled a udělali společnou fotku. Potom jsme se přesunuli ven, abychom společnými hlasivkami zapěli největší vodácké hity. Náhled odbyla desátá a schůzka skončila. Jednalo se o poslední v tomto roce, ale v lednu se na naše vodáky opět těšíme. Ať Ježíšek nadělí, co si přejete.

 

Sepsal koordinátor schůzkové činnosti Hromada lidí (to je přezdívka)

 

 

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.