Šumavské putování 12.11.2022

zápis dvou stý ...
 

Výlet na Šumavu 12. 11. 2022 – Volary-Lenora

Na začátku listopad jsme vyrazili na turistickou výpravu na Šumavu. Naším cílem byly Volary a okolí. Start akce stanovil hlavní vedoucí zájezdu Daník na šibeničních 6:45. Pomalu jsme se ospale scházeli za tmy v nádražní budově. Nálada, ale panovala dobrá. Okolo sedmé už jsme byli všichni, takže pěkně hezky šup do vláčku.

Nastala menší lapálie s automatem ve voze. Zjistilo se, že bere jenom jednu bankovku a drobné. My však měli vybráno docela pestrou směsici spíše nižších bankovek. Nakonec se to podařilo dát dohromady, ale tak deset minut dumání to stálo.

Vlak tedy jel krajinou, my v něm. Dávali jsme si různé svačinky a zkoumali co kdo má v batohu na cestu. Postupně vykouklo i sluníčko a ukázalo se, že bude pěkný den mimo civilizaci.

Po deváté naše nožky vyskočily ve Volarech, a vydaly se směr muzeum, kde Daník domluvil prohlídku. Ostatně se sluší říct, že to měl Daník skvěle připravené. Ke každé pamětihodnosti nebo přírodní specialitě si našel řadu informací, které nám pomalu dávkoval.

V muzeu nás čekal pan průvodce a dvě patra expozice. Našli jsme zde vláčky, zbraně nebo výstavu mlýnků na kávu. Potom jsme šli nakoupit suvenýry a vydali se pomalu na asi dvanácti kilometrový pochod šumavskou krajinou. Čekalo nás rašeliniště, Soumarský most a krátce po jedné hodině jsme došli k vyhlídce na Lenoru. Zde jsme dojedli zbytky svačin a odpočinuli si s krásným výhledem.

Následovalo sejití do Lenory a hurá vlakem domů. Po cestě ještě hlavní šéf zájezdu rozdal účastníkům pracovní listy a s nimi jim cesta utekla až do Strakonic. Zde sice opět byla tma a trošku lezavo, ale zážitky z výletu tyto možné chmury rychle rozmetaly a uvidíme, kam se vydáme příště. Děkujeme Daníkovi za suprově připravený výlet.

Sepsal chodec po šumavských kopcích v začátcích Hromada lidí (to je přezdívka)

 

 

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.