Mafiánská hra No.8 - 15.2.2018

zápis stodvacátý osmý ...
 
 

Mafiánská hra No. 8

Pořádáme v našem oddíle takovou jednu už legendární akci. Jedná se o klání oddílů na Podskalí ve Strakonicích. Název nese trošku tajemna, ale jde o souboj jednotlivých mafiánských rodů mezi sebou v různých dovednostech. Od toho někam včas doběhnout, něco vyluštit, něco uvázat, něco sestřelit po sprintem se nenápadně přesouvat jako myška, vyzvedávat zásilky a vyslechnout nebezpečné hovory. Během přece jen už pár let co celou akci děláme. Jsme zažili trocha deště, trochu zimy, ale i sluníčko a horko. V podstatě však nezáleželo nikdy na vybraném datu konání, ale vždy šlo o jakousi souhru náhod. Letos nám vyšla celá akce do mrazu a to do přibližně mínus deseti, k tomu všude lehký poprašek sněhu, zkrátka taková bílá pohádka. Hned na začátku musím poděkovat všem, co dorazili, jednak vedoucím, kteří vytáhli své nosy do mrazu a nedbaje klesajících teplot a umrzajících nohou se zajistili hladký průběh. Kromě nich, ale musím pochválit i účastníky neb my udělali radost. Celkově z našeho oddílu dorazilo čtrnáct kusů, což považuji za super. Od BAMS pak přišlo třináct nadšenců, což byla rovněž bomba. Možná škoda neúčasti jiných týmů, které z různých důvodů nepřišli ale za mě jsem rád hlavně v hojnou účast naší členské základny. Další soutěžící by byli jen vítaným a příjemným bonusem.

Už celou akci děláme pár let, tudíž i přípravy zdokonalujeme. Už nebýváme do noci v klubovně v mrazu, už se domluvíme a robíme vše v kuchyňce na DDM. Už doma nestřihám sto tisíc všeho možného, ale přinesu to na schůzku a rozhodím mezi pracovní sílu. Už o hladu a žízni nepřipravujeme vše několik hodin, ale rozvrhneme si to do dvou tří schůzek, uděláme si čaj, zakousneme koláč a jedeme na pohodu. Díky tomu se hra hezky vyvíjí a já myslím, že k lepšímu.

V sobotu 24.2 se sešel houf dětí před klubovnou. My už měli vše připravené a vzali naše malé vodáky dovnitř ohřát se a vysvětlit pravidla. Použili jsme osvědčený model loňský. Tedy méně misí a hlavní část spočívala v nalepování lístků na čtvrtě (papírové desky) a souboji jednotlivých postav týmů. Tak si může zahrát každý a každý má svou funkci, což se opět ukázalo a myslím, že se bavil každý. Zima bohužel nepolevovala, ale pro účastníky hrál ten fakt, že byli pořád v pohybu, díky tomu nemohlo přijít prochladnutí. Jednotliví vedoucí už to měli horší, přece jen stát hodinku na jednom místě může být nepříjemné, ale zvládli to. Každou hodinu kromě polepování čtvrtí se mohli plnit různé úkoly od těžších přes lehčí. Za to měly týmy body navíc.

Po přibližně čtyř hodinovém klání došlo všechno k cíli. Statistické centrum začalo pomalu počítat body. Mafiáni se vraceli s misí a v klubovně proběhlo vyhodnocení. Nakonec velmi těsně vyhrál náš tým, ale o to zas tolik nešlo. Spíš potěšila účast a zapálenost. Stejně tak bylo příjemné i nasazení a snaha všech vodáků o co nejlepší výsledek.

Před třetí hodinou se promrzlé postavy vypotácely z klubovny odměněny sladkostmi a diplomy. Vydaly se domů a vedoucí ještě vše poklidili a dali v klubovně do kupy. Přece jen když necháte třicet špuntů v malé místnosti otevřít pár pytlíků bonbónů je to na podlaze znátJ.

Mafiánská hra skončila. Jednalo se o osmý ročník a rádi bychom se dostali na kulatou desítku. Nevím zda se to podaří. Doufáme, že ano. Letošní ročník nás přes různé peripetie však naplnil pozitivní náladou, že ač to někdy nevypadá, pořád má naše činnost smysl a je o ní docela zájem, i když se jedná o obyčejnou hru a nikoliv velkolepé výlety za atrakcemi moderní dobyJ, a to není málo.

 

Ještě jednou se sluší vypíchnout a poděkovat všem co pomohli a i co dorazili. Díky…

 

Sepsal mafiánský boss ve výslužbě Hromada lidí (to je přezdívka)

 

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.