Kronika - schůzka 25.1.2013

Zápis sedmnáctý...

FOTO

Jak jsme sáňkovali

Tak nám přišla zima. Sněhu napadlo hojně a pokryl celé město. Překvapivě se držel i ve Strakonicích a to v takové míře, že jsme se rozhodli pro příští schůzku na bobech. Museli jsme samozřejmě doufat, že sníh vydrží a nezbude z něj jenom typická městská břečka. Vidina rychlé jízdy na saních či bobech nás zlákala, takže jsme předem avizovali, že v pátek 25. 1. 2013 se vydáme na svahy.

Jak se slibovalo, tak se také stalo. Sníh zůstal na svazích, dorazilo cca 20 bobistů a šlo se na věc. Nejlépe se nám jevil svah nad hotelem Ráj. Tam se vydala naše početná skupina. Dostat se nahoru v závějích sněhů bylo náročné, ale námaha stála za to. Po zdolání vrcholu přišlo to, na co jsme se těšili nejvíce, tedy cesta dolů. Vítr nám foukal do tváří a my fičeli o 106. Docházelo na karamboly, pády a po krátké době jsme měli sníh jednoduše všude. Veselosti ani dalším výstupům a opětovaným sjezdům to však nebránilo.

Jezdilo se na bobech, saních, ale i plastové folii, která mohla mít až osm pasažérů. Celé dvě hodiny schůzky tak naplnil smích, zábava a sníh. Já jako lyžař jsem se bobů dobrovolně vzdal a vyšlapal si pár stop a pak vyzkoušel, zda se na běžkách dá sjezdovat. Věřte nebo ne, dá, ale je třeba plužit, brzdit a všeobecně držet pozornost. Jinak se vymáznete, což mohu potvrdit. :)

Každopádně nápad sáňkování byl dobrý, bohužel další týden sníh zmizel a město se vrátilo do svých nudných smogových kolejí, kdy jen na krajích silnic najdete tu a tam stopy potom, že byla zima. Uvidíme, zda dokonce zimy stihne ještě připadnout dostatečná pokrývka pro další sněhové řádění.

 

Sepsal neúnavný běžkař Hr. lidí.

Bobování - schůzka 25.1.2013

Diskusní téma: Bobování 25.1.2013

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.