Kronika - Stezka korunami stromů Lipno 12.10.2013

Zápis dvacátý devátý...

FOTO

Stezka v korunách stromů 12. 10. 2013

Podzim již pomalu přebral otěže a sluníčko již není tak dlouho v akci a tak dny jsou krátké a kratší. To jsem si uvědomil, když jsem kráčel z naší poslední vodácké akce okolo sedmé hodiny večer, pršelo a byla tma. Vím, vyprávět se má od začátku malý čtenáři, tak tedy do toho.

Vyjeli jsme v sobotu také za tmy okolo půl sedmé ráno vláčkem směr Lipno. Přesedali jsme třikrát, ale zpoždění nás minulo a po desáté hodině naše boty již šlapaly po cestě směr náš cíl. Ten stanovil hlavní průvodce výpravy mistr Koudy zcela jasně. Tento den nás čekala takzvaná stezka v korunách stromů. V poslední době velmi oblíbená turistická atrakce, která láká na pěknou vyhlídku a trochu adrenalinový zážitek. Pokud nevíš, o co jde drahý návštěvníku našich stránek, tak se jedná o jakousi mohutnou stavbu ze dřeva, která je postavena poměrně ve vysokých metrech cca. 30-40. V nich se pak můžeš procházet, kochat se výhledem, ale také zkoušet různé lávky, přelezy a podobně, vše je zcela bezpečné, takže opravdu jediný problém by mohl tvořit strach z výšek. Když pak je dost pokochání, mají zde odvážlivci možnost sklouznout se 50 metrů dlouhým tobogánem dolů.

I my ho vyzkoušeli a musíme říct, že to za to minimálně jednou stojí. Jen se vám bude trochu kodrcat hlava ještě pár minut po jízdě. Jelikož jsme časově vše nádherně stíhali, rozhodlo vedení, že zkusíme ještě jednu atrakci. V areálu se totiž nacházela bobová dráha a my věřte, opravdu věřte, jí zkusili zcela všichni. Někdo na to šel ve dvou, jiný sám, ale opět opravdu jízda.

Čas, ale pokročil, a tak opět směr vláček. Tři přestupy a opět naše strakonické nádraží okolo sedmé hodiny a zase tma. To tady, ale již bylo. Takže se mějte a u dalšího výletu zdar.

PS: Protože máme dva velmi zdařilé ukecávače (Vořecha, Koudyho). Tak musím podotknout, že zvládli úplně všude ukecat tu nejnižší možnou cenu, a tak jsme nemuseli zvedat náklady na akci a ani vybírat původně plánované peníze na tobogán. Prostě nechtěli slevu zadarmo :-) a my jim za to uznale kýváme hlavou.

 

Sepsala běhavá veverka, louskačka ořechů Hromada lidí (jedná se o přezdívku)

Diskusní téma: Stezka korunami stromů Lipno 12.10.2013

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.