Kronika - Dominion tour II 18.5.2013

Zápis dvacátý třetí...

Turnaj v v karetní hře Dominion (2. ročník) – 18.5.2013

V květnovou sobotu se u nás konal turnaj v karetní hře Dominion. Jednalo se o reprízu loňské velmi podařené akce, na kterou od nás dorazilo vcelku slušné osazenstvo. Proto, když pan Hadrava letos ladil termín, zkoušel jsem lobovat, aby se nekryl s našimi akcemi, což se nakonec podařilo. Vypadalo to, že zájem nevyhasnul, navíc se měl přidat i někdo navíc.

Situace nakonec dopadla trošku jinak a náš věhlasný oddíl jsme reprezentovali pouze já a Maruška. Naštěstí dorazilo i pár dalších hráčů, a tak výsledná dvanáctka byla na naše město vcelku slušná.

Hrálo se na pět kol po třech hráčích u stolu. Kromě základní sady se vždy daná hra obohatila o novinky z dalších rozšíření, takže každá hra byla jiná a variabilní. Nemá cenu tu popisovat přesně pravidla, spíš pár poznámek k jednotlivým kolům.

V prvním jsem usedl s dvěma mlaďochy a rozjeli jsme velmi zajímavou partii, kdy se jelo hodně na body a příliš jsme si neškodili. V druhé jsem se dostal asi poprvé v životě osvícení v podobě taktického škození, kdy místo provincie, která se nabízela koupit, jsem soupeřům vykoupil vévodství a statky a následující kolo uzavřel hru vykoupením třetí sady kartiček.

V třetím kole se ukázala vrtkavá štěstěna, kdy mi totálně nešla myšlenka, natož karty, a dopadlo to bledě. Poněkud pošmournou náladu jsem si pak spravil v kole čtvrtém, kdy se mi povedlo velmi brzo uzavřít hru a tím v podstatě vyhrát, popravdě s 22 body jsem už dlouho nevyhrál.

Poslední kolo pak rozhodovalo o všem, navíc se na stole v nabídce objevily kolonie a platina z nejnovější sady, s čímž vzrostl bodový potenciál, k nim ještě visuté zahrady. Kdo zná, tak se nebude divit, že body každého u stolu přesahovaly bez problémů hranici padesát.

Čas letěl jako splašený a náhle se nachýlila šestá hodina a konečná.  Došlo tedy k vyhodnocení. Zde se sluší fanfára, a na vědomí se dává, že naše odvážná Maruška dosáhla mezi juniory místa prvního. Na to, že to hrála po druhé v životě, poprvé loni, tak klobouk dolů.

V závěru ještě sluší poděkovat zaprvé Martinovy z DDM, který zajistil karty, prostory a staral se o nás po stránce zázemí, a pak panu rozhodčímu, jenž ochotně vysvětloval pravidla, radil a zodpověděl jakýkoliv případný dotaz.

Vše se odehrálo v přátelské atmosféře, takže kdo nebyl, prohloupil, a kdo byl, přijde příště určitě zas.

 

Sestavil karbaník Hr. lidí o přestávce mezi jednotlivými koly.

Diskusní téma: Dominion tour II 18.5.2013

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.