Kronika - Turnaj ve Wastelands 22.12.2013

Zápis třicátý čtvrtý...

Turnaj ve Wastelands 22.12.2013

    Je už skoro tradicí, že někdy v ten vánoční čas se vždy sejde naše stará karetní parta a zapaříme a zavzpomínáme na časy, kdy našimi největšími hrdiny byly Gorombila a Garok a ten, kdo vlastnil Všežravou biomasu, to byl král. :)

I letos jsme se rozhodli, jelikož už jsme líní, že sestavíme balíčky na místě. Dal jsem tedy dohromady svojí sbírku, tu obohatil o karty z nových edic (vyšlých jen na netu) a vytvořil balíčky po 25 kartách. Nevymýšlel jsem rozdělení na tradiční c, u, r, ale snažil jsem se tam nacpat co možná nejvíce dobrých karet bez ohledu na typ, navíc jsem se snažil vyhodit většinu zbytečností, jako je například bronzová helma a podobně.

Ráno se nás sešlo krátce po desáté v klubovně rovných 7, tedy o 1 více než loni. Draftovali jsme 3 balíčky po 25 kartách. Bohužel jsme trošku neodhadli čas, takže celý proces draftu trval více než hodinu. Následné stavění balíčků, pak ještě půl hoďky a tak okolo poledne byly všichni připraveni hrát. Naneštěstí jeden z hráčů musel náhle domů, takže nás zůstalo 6.

Abychom si opravdu zahráli, dali jsme systém každý s každým. No a co, že se to podařilo složit a následně vykládat na stůl? Ferry postavil fialovou mašinu, kterou mu kryly 2 Černé vdovy. Ondřej vyrukoval s hnědo-černou mašinou, kdy se snažil využívat všemožné černé triky. Zbyšek zpočátku draftu jel v osobnostech, ale nakonec se přesměroval na skřetí chátru. Míra se věnoval sběru osobností a varkaudrů. Jeho balík sice nebyl rychlý, ale pokud vyndal Jericha a Stoživotného měl docela dost času na to, aby stůl pokryl hromadou drahých bytostí, na které se pak těžko hledala odpověď. Koudy se věnoval sběru letectva a opravdu se vyplatilo, neboť měl úplně všechny lítačky, které snad šly.

K mému balíku snad tolik, že původně jsem nechtěl sbírat osobnosti, opravdu ne. Jenže prošli kolem, 2 pozitivní diskriminace, město dobrodruhů, následně mi do ruky nakráčel dvakrát Evrd, dvakrát starý mág, pár úrovní, hafec zabíjení (4 očistné ohně) a pár dalších osobností a triků. Takže jsem musel opět po roce hrát osobnosti. Nakonec se to ukázalo jako dobrá volba.

 

1 kolo – Ondřej – (první výhra)

    Hned na začátek se mi do cesty postavil Ondřej. Tedy hráč, který balíček skládal nejdéle. Byl jsem zvědavý, jak mi to bude chodit a trošku měl obavy o rychlost. Obával jsem se správně, na stůl postupně chodila černá prasátka a já je musel kosit jedno za druhým. Naštěstí mi přišly 2 Epidemie. Díky nim jsem získal čas a podařilo se mi zkontrolovat situaci na hradbách.

Následně došel Evrd a do hry se dostaly diskriminace a další osobnosti, například Poletucha, ale Ondřej nechtěl uznat její pozvolna rašící vous, tedy musela dostat dvojitou úroveň. Proti rozjetým osobnostem, již nenašel protivník odpověď. Další hru už jsme nestihli, takže kladné body pro moji maličkost.

 

2 kolo – Ferry – (druhá výhra)

    Vím, že si bude František stěžovat, ale opravdu jsem za to nemohl. Obě dvě hry mu nedorazila ani jedna malá fialová potvůrka, takže mě nemohl od začátku stahovat a já mohl v klidu připravovat osobnosti k velkým činům. Ty opravdu vykonali, ale poslední životy sebrala opět poletucha. Jen zase nebyl uznán její knírek, tak bujně kvetoucí. Inu za to stihl Ferryho krutý trest. :)

 

3 kolo – Míra – (třetí výhra)

    Tak tady mě čekal opravdu solidní soupeř, pro kterého bychom mohli najít přezdívku zdržovač. Neberte to nějak hanlivě, ale pokud někdo vysadí, Jericha dá na něj pár žetonů od 100 životného a pak začne teprve kout plány, navíc jeho stav životů je 1 a směje se Vám upřímně, že vy na něj nemůžete, tak se nedá jinak označit. Navíc Miroslav vždy sehrál maximálně 1 hru s daným soupeřem. Více se prostě v limitu kola nestihnul. Ani se mnou to nebylo jiné.

Celá hra probíhala zajímavě. Ani jeden z nás neměl drobné bojovníky a tak jsme se řezali pouze velkými osobnostmi. Míra k nim navíc měl spojení v podobě různých koní a fénixů. Tedy dělal z velkých, ještě větší. Já se snažil zdržovat Kočkou, plus opět epidemie. Podařilo se mi do hry dosadit Evrdy a vybavit je několika úrovněmi od Starého mága. Na hradbách, ale probíhala stálá vřava.

Naštěstí Mírovi došli postupně bojovníci, které zlikvidovala Epidemi a Evrdi kteří se začali v kruhu vracet zpátky do hry, ho postupně zarazili pod zem. Více se jsme, ale nestihli.

 

4 kolo – Koudy – (4 výhra)

    Při této hře na mě vylétlo klasické letectvo. Tedy nejdříve Mendu, Labuť, Gitonga a další a další. Měl jsem kliku, že mi dorazila pěkná řádka zabíjení, takže většina ptáků šla pod kytky. Situaci pak hlídalo Dračí mládě s Kočkou, než mi vzadu vyrostlo pár osobností. Koudy měl skvělé potvory, ale o to méně triků. Takže jakmile dorostli osobnosti do větších čísel, neměl v podstatě jak je zničit a to se mu stalo osudné, jak v první, tak druhé hře.

 

5 kolo – Zbyšek – (5 výhra)

    Čas pokročil a už se začalo stmívat. Nechtěli jsme to příliš protahovat, a tak jsme hráli i docela svižně. Zbyšek měl celou řadu malých mršek, plus velké množství skřetů. Opět mi ale pomohla Epidemie, která zdárně zastavila úvodní nápor. Zbyšek se, ale nevzdal a dál doufal v hromadu Skřetů, kteří by mě svou silou zarazili pod zem. Málem se mu to i podařilo, naštěstí ale dorazilo další zabíjení a opět povstali Evrdi. Společně s poletuchou se jim podařilo obsadit hradby a již tam nikoho nepustit. Zbyšek se sice snažil pomocí Květiny snů zdržovat, co to šlo, ale nakonec mu došly karty i životy a výhra byla na světě.

 

Celý turnaj se nesl v kamarádské atmosféře a pořadí v podstatě není důležité. Hlavní je, že tolik lidí vážilo čas a cestu, aby zapařili, a toho já si opravdu vážím. Často se sice přesně nevěděli všechny niance pravidel, ale měli jsme sebou tištěný vzor a dle něj jsme to vždy nějak v klidu vyřešili. Myslím, že všechny akce bavila a jednou za rok se vrátit do dob mládí J se vždycky hodí, tak snad za rok se nám to povede zopakovat.

 

Sepsal Hr. Lidí s radostí sobě vlastní.

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.