Kronika - Mafiánská hra no.3 - 9.3.2013

Zápis devatenáctý...

FOTO

Mafiánská hra no. 3 (9. března 2013)

Na začátku měsíce března jsme pořádali již třetí ročník mafiánské hry. Jako loni se s námi tohoto klání účastnili i BAMS (Bušmeni a Mokrá stopa). Každý oddíl tedy postavil jeden tým, který představoval jeden mafiánský rod, a jeho snahou bylo porazit ten druhý.

Sobotní ráno nás uvítalo poněkud pošmournou oblohou, když jsme roznášeli lístečky a další věci po mapě, tak nám od úst stoupala pára. Naštěstí pak teplota aspoň trošku stoupla a tak herní podmínky byly vcelku dobré. Nedobré to však bylo s dochvilností našich dítek. Sraz v půl desáté znamená totiž v 9:30, nikoliv v 9:45 a jiné. Tím došlo částečně k časovému skluzu.

Druhým nešvarem je jakási nechuť našich dítek, ale jak jsme viděli i u druhého oddílu, nenavštěvovat jednodenní akce. Vím víkendovka je víkendovka, ale na druhou stranu strávit jeden den nějakou činností v přírodě, v pohybu, není přece také k zahození. Toť jen pro naše členy k zamyšlení, máme v oddílu prý 25 dětí, jak je tedy možné, že jich dorazilo 9. No už jsem to psal i v jiných zápisech, nedá se s tím dělat nic. Snad jen nabídnout každému účastníkovi jednodenní akce lízátko. :)

Zpátky k akci mafiánské, nejdříve jsme vysvětlili pravidla. To zabralo nějaký čas, ale vše se podařilo zdárně vyřešit. Pro ty co nevědí, každý tým měl vlastního bosse, u něho kupoval mise a ty pak plnil, aby mohl mise kupovat, musel nakupovat různé zboží a to prodávat. Za splněné mise se týmy mohly dostat k částem tajné zbraně a s ní porazit soupeře.

Jednotlivé mise byly různorodé, od prostého šifrování, po práci s mapou, znalost topoznaček, hledání depeší podle fotky, stopování pašeráků a podobně. Oba týmy šly do souboje věru srdnatě. Bojovali o sto šest. Běhali, až z nich pot jenom lil.

Bohužel pro hru, začalo okolo jedenácté pršet, ale to neubralo na aktivitě hráčů. Sice většina z nich měla boty brzo promočené, ale na nějaké ty mokré ponožky správný mafián nehledí a jednoduše plní to, co boss žádá. :)

Hrálo se od cca 10 do 14 hodin. Na splnění měl každý tým přibližně 55 misí, což se ukázalo jako akorát. V celkovém hodnocení nakonec zvítězilo lepší plánování ze strany BAMS, kteří zvládli skoro všechny časové mise, na rozdíl od našich. Druhé místo se ale také počítá.

Pomyslné zápolení jest tedy nyní 1:1. Jelikož v loňském roce vyhráli naše barvy, letos BAMS. Uvidíme, jak to dopadne příští rok, či jestli nerozšíříme startovní listinu i o jiné týmy.

Na závěr patří dík všem vedoucím, co pomohli s organizací. Vím, sedět někde pár hodin jen tak není moc fajn, ale je to pro hru potřeba, takže moc dík. Dál děkuji BAMS, že zajistili tým, také že pomohli s některými úkoly. Doufám, že spolupráce vydrží i nadále.

 

Mějte. Sepsal mafián Liboríto Seňoríto number úno!!!

Diskusní téma: Mafiánská hra no.3 9.3.2013

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.