Jak jsme nesportovali, ale uklízeli aneb propršená brigáda 17.9.2016

zápis devadesátý druhý ...
 

Jak jsme nesportovali, ale uklízeli aneb o propršené brigádě 17. 9. 2016

Na víkend před poutí si náš oddíl připravil sportovní akci v podobě turnaje v baseballu. Účast přislíbila vcelku pěkná řádka dětí a dohromady s ostatními oddíly, které měly rovněž dorazit, jsme se těšili na pěkné klání a sportovní výkony. Bohužel, slibované předpovědi počasí se ukázaly jako pravdivé. Již v pátek se nebe zatáhlo a začalo pršet. Stejný stav panoval i sobotní ráno a my věděli, že je zle.

Dorazilo sice dost odvážlivců, ale všem z nich jsme byli nuceni říct. Mrzí nás to, ale turnaj se ruší. Musíte domů. :( Musím říct, že se jednalo po dlouhé době o zrušenou akci a v to pošmourné dopoledne nám nebylo do zpěvu.

Avšak trudomyslnost je možno přemoci prací, a tak následoval druhý úkol dne. Ten zněl: vyklidit chatku u loděnice. Kdo neví, tak v místě kousek za areálem DDM na Podskalí máme uloženy v takové pletivem obehnané stavbě lodě. Tomuto místu říkáme vzletně loděnice. Vedle ní se nachází zděná stavba, té říkáme chatka. V poslední době sloužila jako sklad věcí, ale nebývalo tomu tak vždy. Jeden čas sloužila i jako malá klubovna na schůzky menších oddílů. Naneštěstí minimálně deset let se v ní jen kupil různý bordel například krabice, staré oblečení z táborů, celty, hadry, míče a jiné. Všechno to jsme chtěli uklidit.

Sice pršelo, ale i tak jsme rozhodli, že se vše vynosí ven a roztřídí. Tak se začalo. Přibližně dvanáctka statečných počala vynášet. V našich rukou se objevovali různé předměty s patinou a pavučinami času. Úkol se ale dařilo zdárně plnit a místnosti pomalu prosvítávali. Po věcech, které se na chatce válely volně, došlo i na velkou řadu skříní. I ty se nám podařilo zbavit přebytečných zbytečností.

Dopoledne pomalu postupovalo a my finišovali. Podařilo se odvést asi čtyři káry bordelu různého druhu. Zbytek se pak vrátil zpět do chatky, ale tentokrát aspoň se základní snahou o skladnost a přehlednost. Tudíž bych se nebál tvrdit, že je chatka aspoň v základu použitelná. Samozřejmě by si ještě jedno nebo dvě pracovní zastavení zasloužila.

Na oběd byla objednaná Brambora, jež dotáhla něco okolo dvou kilo řízků a tím pádem se stala nejoblíbenější vodačkou dne. Hlasy na chvilku utichly a mlsné krky pucovaly řízky, okurky a chléb. Pak už následovalo jen lehké doladění a po jedné hodině hurá domů. Sice trochu mokří, sice trochu promrzlí, ale na druhou stranu s pocitem dobré práce, která po nás bude snad chvilku vidět. Škoda neuskutečnění dětské akce, ale považuji za dobré, že se do zdárného konce podařila dotáhnout aspoň tato.

 

Sepsal zametač Hromada lidí (to je přezdívka)

 

Zápory

Špatné počasí

Zrušení turnaje

 

Klady

Hodně pracantů

Dobrá nálada

Řízky

 

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.