Turnaj ve válce vyvolávačů 6.2.2016

zápis osmdesátý ...
 

Jak jsme hráli vyvolávače 6. 2. 2016

Inu není asi tajemstvím, že někteří z nás holdují karetním a deskovým hrám. No a občas v nich uspořádáme nějaký ten turnaj. Tenhle byl určen spíše pro větší členy a konal se v karetní hře Válka vyvolávačů, anglicky Summoner wars.

O co v téhle hře jde. No tak každý si na začátku vylosujete jednu rasu, což je balíček 35 karet. Ten obsahuje jednotky běžné, hrdiny, zdi, kouzla a pak také vyvolávače, což je vlastně takový šéf. No a pak se na herním plánu těmi kartami různě pohybuje, vyvolává se a další a účelem je zbavit se soupeřovo vyvolávače, než on to udělá Vám. Výhodou hry je poměrná jednoduchost základních pravidel, česká lokalizace a opravdu velká variace ras(už jich vyšlo v čj 12).

Nás se sešlo na turnaji pěkných 11, když někteří co slíbili, bohužel nedorazili, ale zase přišli jiní, s kterými zas nebylo tolik počítáno. Nejdřív proběhl rychlokurz pravidel a pak již se mohlo začít. Dali jsme čtyři kola s postupem na top4. Kolo mělo mít 50 minut, sice občas někdo remcal, že nestíhá, ale ono by se to pak protáhlo jako blázen, takže si myslím, že to bylo optimum.

1 kolo – volno 3/-2

První kolo jsem si vzal volno, kvůli tomu, že nás bylo licho a navíc jsem počítal s tím, že bude dosti dotazů na začátku. Na pěti stolech se ale rozběhli zajímavé partie. Já si sednul k Ferrymu, protože ten přišel o velkou část pravidel, a tak jsem mu trošku radil, i když na Smajlíka to nestačilo. Toho hra jednoznačně chytla a dost své soupeře válcoval. Jinak měli jsme k dispozici 18 balíčků ras (6 jednou z Master setu a pak starší edice vždy po dvou). Rasy se pokaždé losovaly a to ještě tak aby nikdy nehrály dvě stejné proti sobě.

 

2 kolo – Jiří – Ohniví elfové vs. Rebelové – remíza 4/ -2

Tak moje první hra. No rozestavěl jsem jednotky a hnal se do útoku. Jiří se zpočátku bránil, ale pak zahodil dvakrát ruku do magického balíčku a následně vyslal do boje draka a další své dva hrdiny. Mé malé rebelové mršky šly pod kytky a mě nezbylo než se nechat zabít, abych stihl druhou hru. V druhé hře jsem začal taky agresivně a oproti první mě padaly i kostky. Přesto elfové měli převahu a postupem času přišel do hry zase drak. Naštěstí se mi povedlo přes rváče a schopnost vyvolávače se dostat k Jirkově vyvolávači a uspět i v hodech. Tudíž se urodila remíza.

3. kolo – Vořech – Rebelové vs. Strážci 4/ -3

Tahle hra byla zajímavá, neboť proti mně stál balíček, s kterým jsem hrál minulou hru. Pojal jsem celou hru spíše obraně a Ondřej zase spíše útočně. Podařilo se nám zaplnit skoro totálně hrací plán. To už se m pak během turnaje nepodařilo. Vůbec nám nepadaly kostky. Vždycky zranili jen za jeden život, a tak na bojišti přežívalo spoustu jednotek a ne a ne odejít. Ondřejovou útočný styl, ale nakonec slavil vítězství, jelikož ubral mému vyvolávači asi čtyři životy a já už s tím do časového limitu nemohl nic udělat. Navíc jsem špatně pochopil jednu z karet, takže se mi nepovedl ani závěrečný trik na remízu a vořech po zásluze vyhrál.

 

4. kolo – Tomáš – Ohniví elfové vs. Stínoví elfové 7/-1

Poslední kolo v základu jsem dostal Tomáše. Našeho nejmladšího účastníka, který se ale popasoval s celým turnajem poměrně statečně a hlavně bych řekl, že si dostatečně prohloubil pravidla hry do příště. Ohniví elfové jsou poměrně nebezpeční, a tak jsem bojoval hodně agresivně a posílal své jednotky rychle dopředu. Výhodou byla v mém případě rychlost, konečně i trocha štěstí v kostkách. Dostal jsem Toma dvakrát pod tlak a vítězství 2 nula bylo na světě.

 

Do Top4 jsem proklouznul jen díky lepším pomocným bodům z čtvrtého místa. Pěkná to fuška byla. Výsledky byly vyrovnané a opravdu každý mohl porazit každého, zvláště pokud na chvíli přestala paní štěstěna držet ochrannou ruku a napadaly Vám samé jednotky. Elitní 4 nejlepší kromě mě tvořil Smajla, Kuba a Vořech. J

 

Smajla – semifinále – Pralesní elfové vs. Trpaslíci

Smajlíka hra docela uchvátila a docela se do ní nadchnul. Jestli si někdo pořídí nějaký balíček domů, tak to bude určitě onJ. Hrál chytře, přesně a tu a tam mu i padly ony propadené kostky. Já neodhadl schopnosti trpaslíků, nechal si pobít důležité kusy a pak se jen díval jak různé květinové svinstvo dupe pomalu mého vyvolávače do biomasného kompostu. Druhou hru jsem začal lépe, využil jsem havíře, mágy a další. Jednotlivé Smajlovo lvice padali rychle ze hry, přesto ale pomalu. Časový limit nám vypršel a nezbylo než popřát štěstí soupeři do finále.

 

Ve finále se utkali Smajla a Kuba a konečným vítězem se stal druhý jmenovaný. Tím nám turnaj skončil. Během finálových bojů se ještě dohráli utkání o umístnění, aby vykrystalizovala celková 11.

 

Turnaj to byl dle mého názoru povedený. Hra splnila očekávání jak v dobrém, kdy se jí všichni v celku hbitě naučili a pochopili její principy, tak ve špatném, kdy občas někomu prostě nepadlo nic a jinému vše. Avšak na bojišti štěstí třeba jest a stálo u těch připravených. Uvidíme zda se za rok potkáme, osobně doufám, že ano.

 

Sepsal vyvolávač organizátor Hromada lidí

 

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.