Zeměráj Kovářov 11.6.2016

zápis osmdesátý devátý ...
 

Zeměráj Kovářov 11. 6. 2016

Na začátku června se náš oddíl rozhodl vydat se na neprobádané místo, a to do Kovářova na zdejší atrakci Zeměráj. Jedná se jakýsi skanzen s replikou středověké vesnice, doprovázený řadou různých hlavolamů, bludišť a jiných vyžití. Osobně se pro mě se jednalo o první návštěvu, ale naši malí vodáci zde jejich vyjádření již byli.

Srazili jsme se v devět u klubovny, naskákali do aut a hurá na výlet. Naše početné sdružení čítalo 24 kusů, tudíž ho hravě pobralo pět aut. Celá kolona až na drobné zádrhele zdárně dosáhla po desáté Zeměráje.

Ema vyndal z batohu naše poukazy a šel vše zajistit na pokladnu. Tam nám dali volné žetony na atrakce, mapy na bádání po pokladu a další. Brána hravého dne se pomalu otevřela. Postupovali jsme areálem a zkoušeli různé stanoviště. Vytvářeli jsme si amolet na krk, zkoušeli zvládnout na hrnčířském kruhu první hrnek, anebo hledali na archeologickém nalezišti zatoulané kosti našich předků.

Sluníčko nám hrálo do karet, a tak i odpočinek v přírodním prostředí stál za to. Stejně tak i možnosti zdejšího občerstvení, kde bylo k dostání jednak něco z jídelníčku našich předků, ale i modernější věci jako bezvadná čokoládová zmrzlina a podobně.

Velkým lákadlem pak byla stezka na boso. Ta spočívala v tom, že jste si na začátku sundali boty a pak šli vyznačenou trasou. Na ní se dala naleznout ušlapaná tráva, tekoucí říčka, štěrk, šišky, drobné klacky a další vylomeniny. Podmínka byla stále zůstat bos. Délka bosého putování byla necelý kilometr a rozhodně stála za to. Aspoň víme, jak máme nožičky citlivé.

Čas běžel jako splašený mustang, a tak zničehonic přišla čtvrtá a konec výletu. Ještě rychlé společné foto, vyzvednout si svoje výrobky, poslední návštěva keltské svatyně a šup k parkovišti. Díky našim vzorným řidičům rychlý přesun a již zase nás vítá strakonický komín a klubovna. Rozdat ratolesti rodičům, podívat se zda někdo něco nezapomněl v autě (viď DaneJ) a pak vše rozpustit a domů.

Poslední akce před prázdninami skončila a dle mého mínění se povedla velmi zdárně, teď hurá na letní činnost, vždyť se na to celý rok těšíme.

Dal dohromady výrobce 9 nekvalitních hrnků z deseti Hromada lidí (to je přezdívka)

 

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.