Mafiánská hra No.6 - 27.2.2016

zápis osmdesátý první ...
 
   Mafiánská hra No.6 - 27. 2. 2016

Už je tomu neuvěřitelných šest let kdy padl nápad urobit Mafiánskou hru. Prostě velkou hru nejlépe na Podskalí, kde se budou jednotlivé týmy snažit porazit ty druhé a využijí přitom své fyzické schopnosti, tábornické dovednosti, a také umění práce ve skupině. Postupně se nám dařilo hru rozšiřovat i pro jiné oddíly ať už vodácké a další. Výjimkou nebyl ani letošní ročník s účastí pěti týmů (Podskaláček 1, Podskaláček 2, Husot, BAMS, Vlaštovky).

 

Vše započalo v sobotu ráno, kdy se okolo půl desáté začalo před klubovnou srocovat větší množství dětí. Konečný počet dosáhl úctyhodné padesátky, což si myslím je pěkný výsledek. Nejdřív došlo ke krátkému shrnutí pravidel a pak již hurá do toho. Úkol byl jednoznačný, najít a složit tajnou zbraň dříve než ostatní.

Na začátku však pomocí dvou šifer bylo nutné najít svého bosse a říct mu tajné heslo. Tento úkol zvládli nejlépe týmy Podskaláčku a dostaly se tak lehce do vedení. Pak již přišlo na řadu řešení misí. Byly různorodé. Najít tajné skladiště dle fotografie, předat zprávu tajné spojce, prokázat orientaci v terénu a další. Kromě toho vše museli naši členové plnit rychle a opatrně tak, aby se nedostali do oplétaček s muži zákona, kteří prostor hlídali jako ostříž.

Počasí sice nepatřilo k nejteplejším, ale na druhou stranu na konci února mohlo být daleko hůře. Takže teploměr nad nulou, mírné sluníčko a žádný mráček na obzoru jsme považovali za dobré. Navíc hráči měli tu výhodu, že se zahřáli během, či jinými fyzickými výkony (plížení atd..)

Čas neúprosně běžel a přes všechno snažení se nikomu z týmů nepodařilo zbraň složit. Inu škoda, škoda. Muselo se tudíž přistoupit k vyhodnocení dle pomocných kritérií, jež stanovila toto pořadí.

1. Podskaláček 1

2. Podskaláček 2

3. Husot

4. BAMS

5. Vlaštovky

 

Nálada panovala dobrá a nezbývá než všem účastníkům poděkovat a doufat, že se vydají zkusit štěstí v mafiánském boji i příští rok. Poděkování směřuje i ke všem vedoucím, kteří si našli čas pomoc a přispěli troškou do mlýna, aby vše zdárně klapalo a vyšlo. Takže ať už naši nebo vedoucí a instruktoři z dalších družstev díky, díky a ještě jednou díky. Inu pro letošek je hra o město dobojována, ale něco mi říká, že příští rok vše nejspíš vypukne na novo. Uvidíme.

Sepsal dle útržků sobotních ranních novin sběratel novinových článků s mafiánskou tématikou Hromada lidí (to je přezdívka)

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.