Turnaj ve Wastelandech 21. 12. 2014

zápis padesátý čtvrtý ...

Turnaj ve Wastelandech 21. 12. 2014

Skoro již tradičně před Vánoci se sešla parta bláznů, aby si zavzpomínala na mládí a dala pár hodin karetní hry s názvem Wastelands. Inu rok je opravdu krátká doba, a tak nám přišlo jako nedávno, kdy jsme hráli naposled.

Zvolili jsme stejný systém, jak v předešlých ročnících, tedy takový pseudodrafit. Popsáno konkrétně, moje maličkost vytvořila balíčky, a ty jsme pak onu neděli rozbalovali a následně z nich stavěli různé hyperdecky :-).

Sraz jsme si dali na devátou, draftovalo se něco přes hodinu a pak se ještě skládalo, takže k prvnímu kolu došlo lehce před jedenáctou. Nebyl příliš čas sledovat, co kdo hraje, ale jelikož herní systém byl každý s každým, tak jsem to brzo poznal.

Osobně jsem měl v balíčku hodně fialové a zaměřeno to bylo na zplozence a následné vyložení Síly společenstva, kdy by pouhé 1/1 vyrostli do obřích rozměrů. Ne vždy se, však ale povedlo.

 

1. kolo – Míra Skřívanec – Léčím, léčím, zpomaluji

Tak tady mi to přišlo skvěle. Nejdříve vytváření, pak množení a rázem bylo malých fialových potvůrek plno. Podpoření pánem Zplozenců se připravovali na velký útok. Když tu Míra zahrál Dejavu. :-) Tedy, všechno ze hry pryč, na ruku pět karet a jedeme od začátku. Docela mě to zamrzelo a Míra přešel do útoku. Naštěstí jsem nasbíral dost zabíjen, takže jsem nápor odvrátil a přešel do protiútoku, který se ukázal rozhodující. Míra měl celou řadu léčení a taky znalos ošetřování. Díky tomu umíral poměrně dlouho a pomalu, ale nakonec síle mých mršek neodolal. V časovém limitu se, ale stihla pouze jedna hra. 

 

Skóre: 3 body

 

2. kolo – Zbyšek – Zrádný to balík

Zbyšek jako jeden z mála draftoval červenou a měl tak v balíčku hned 4 zrady, 4 zkázy slabého a podobně. To posiloval hordou malých a nepříjemných mršek. Jeho taktika byla poměrně jednoduchá, jakmile se dali na hradby více jak 2 bojovníci, přišla zrada. :-) V prvním kole se mi podařilo ho těsně ujezdit svými mrškami. Ve druhém mi ale utekl začátek a i když opět začalo množení zplozenců, tak v tu pro mě nejméně vhodnou chvíli, vytáhl Zbyšek zradu a ubral mi poslední životy. Vzájemné klání tak skončilo remízou. 

 

Skóre: 4 body

 

3. kolo – Koudy – Nestydatá kočičí Lady

Koudy nabral, jak jsem zjistil po pár kolech asi 3 nesmrtelné kočky. Což byl docela problémek. Hlavně co se týče času. Přece jen moji zplozenci přes ní přecházeli velmi obtížně. Nakonec to, ale zvládli a poslali všech devět životů společně s Koudym dvakrát do věčných lovišť.

 

Skóre: 7 bodů

 

4. kolo – Ferry – Fialová mašina

S Ferrym hraji rád. Za prvé hra vždy rychle odsýpá, za druhé má poměrně trefné a vtipné hlášky. Navíc klání s ním nejsou plné horečného přemýšlení a přepočítávání KB a životů. Ani letos tomu nebylo jinak. Ferry měl balík plný fialových mršek, hodně rušení a tu a tam nějaké zabíjeníčko. Dle jeho slov mu to, však nechodilo, jak si přál. A tak v první hře ho poslal pod kytky Grifénix, jenž neměl s fialovým potěrem nejmenší problém. V druhé ho pak zadupali oni zplozenci. Do dvaceti minut bylo dohráno.

 

Skóre: 10 bodů

 

5. kolo – Vořech – Černé návraty

V kontrastu s Ferrym bývají hry s Ondřejem. Většinou jsou poměrně dlouhé. Hodně se u nich přemýšlí a tu a tam se i vlečou. Letos Ondřej nabral věru zajímavý balíček a jako jeden z mála se vrhl do černé, kde na něj čekalo věru hodně zabíjení a pár špinavých triků. Jedním z nich mě udolal v rámci první hry, kdy už to vypadalo, že jeho všichni bojovníci jsou mrtví a ono nikoliv. Zaklínadlem právě od Leaha si všechny potvory vrátil do hry. Sice měly jedový žeton, ale jelikož se jednalo o velké macky, tak jim to nevadilo. Jejich přítomnost na hradbách pak vadila mně. Dokonce natolik, že první hru získal Ondřej. Druhá partie už byla o něčem jiném, když mi přišly moje malé mršky. Ty dostali Ondřeje pod tlak, i když ten se léčil jako zběsilý. Potom jsem si postavil Základnu gnomových katapultů a hra se vyrovnala. Jak se ukázalo, právě tato stavba byla rozhodující. Každé kolo ubrala soupeři dva životy, a protože mi kostky byly nakloněny, držel jsem vysoký kredit svých životů. Symbolicky pak právě poslední dva životy sestřelily právě katapulty. Časově se nám hry, ale dost protáhly, takže remíza číslo dvě.

 

Skóre: 11 bodů

 

Okolo půl páté se náš herní dýchánek rozpustil. Myslím, že jsme si krásně zahráli a že to zase bude na rok stačit. Je to opravdu pěkná vánoční tradice, jednou za 365 dní zavzpomínat, jaké že to hře jsme kdysi dávno propadli. :-)

Za rok na počtenou.

 

Sepsal zplozenec z nemrtvé sféry Hromada lidí. (to je přezdívka)

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.