Zálesí 28.-30. 11. 2014

zápis padesátý ...

FOTO

 

Poslední listopadový víkend, první adventní se náš oddíl vydal do pro něj velmi známých míst, a to na Šumavu na Zálesí u Vacova. Jezdíme tam již po nějakou dobu a vždy se jedná o povedené akce, ani tentokrát tomu nebylo jinak. Tématem se tentokrát na vyžádání dětí po hlasování stali Simpsnovi. Inu taková ta žlutá rodinka, co má různé starosti a trápení a bafá na nás z televizních obrazovek ve známém seriálu. Tou největší starostí, ale během celého víkendu bylo, že samotní obyvatelé Springfieldu(město, kde všechny postavičky žijí) začali ztrácet svoji žlutou barvu a následně na to započali churavět. Co za tím vězí, měli právě za úkol naši malí vodáci.

 

Pátek

Výjezd byl stanoven klasicky po čtvrté hodině. Povedlo se nám se v pohodě dostat do aut a mohli jsme vyrazit. Co se týká počtů, tak domluva na tuto akci byla velmi složitá a ač nechtě tak to musím zmínit. Dohromady nás mělo jet v jednu chvíli dokonce okolo 40 s připočtením oddílu ve Vacově. Nakonec, ale po různých odhlášení a přihlášení a opět přehlášení se nás na víkendovku vydalo 32. Což není rozhodně málo, jsme velmi rádi i za to, ale uvaž milý čtenáři, o kolik jsme třeba nakoupili více jídla a podobně. Nemluvě o nervech hlavního organizátora, který pořád předělával seznam účastníkůL. Ale dost už stěžování.

Naše motorová vozidla krátce před pátou dobyla kopec před školou v Zálesí. No a mohlo dojít k ubytování, rozdělení postelí a vybalení nejnutnějšího. Následně došlo k proškolení bezpečnosti a po těchto formalitách již mohlo nastat nějaké živé dění.

První hra donutila naše malé vodáky, aby se naučili jména jednotlivých postaviček ze seriálu. Bylo jich přes 40. Bylo zapotřebí si je ale zapamatovat přesně jak se píší. To činilo poměrně problémy, ale i tak to nakonec všichni zvládli. Jo abych nezapomněl, vznikly i 4 družiny s klasickými názvy morčata, křečci, líni a jedním úletem veverky.:)

Po této hře s pamětí následovala noční hra. Kde postupně bylo odhalováno pozadí příběhu, kdy zákeřný pan Burnse svojí továrnou způsobil ono neštěstí, a tak družinám nezbývalo nic jiného než ho znemožnit na poli obchodním a zároveň taky shánět ingredience do léku na záchranu obyvatel Springfieldu.

Noční hra taky prověřila znalost šifer u našich členů. Pozor, abyste rozuměli přesně jedné šifry, a to morseovky. No většina to dala ok, ale jedna nejmenovaná pod vedením nejmenovaného kormidelníka(viď Davide), se s tím prala, jako kdyby to byla šifra na formát A4. Vše se, ale dovedlo k zdárnému výsledku. Padla desátá hodina a nadešel čas na tradiční očistu zoubků (něco pro Emu) a pak šupky, dupky směr spacák a spát.

Sobota

Probudila nás bílá krajina. Sníh přes noc nenapadl, ale mrzlo až praštilo a jinovatka byla všude a obalila dokonale okolní stromy. Skoro jak z nějaké pohádky to vypadalo.

Nás čekala výtečná pomazánka od Twigyho (vajíčková), a pak alou oblékat a hurá ven zachraňovat obyvatele žlutého města. Nejdřív byla připravena exkurze po budovách ve Springfieldu. Bylo důležité správně vyplnit dotazník, který každý tým dostal.

Po té přišla na řadu složitější hra, kde museli hráči stavět vlastní továrny a konkurovat tím panu Burnsovi. Ke stavbě potřebovali různé druhy surovin, a ty získávali těžbou. Museli, ale o ně bojovat s ostatními družinami, protože každý hráč vystupoval za nějakou postavu a ta mohla okrádat jiné (takové malé štáby-pro znalé).

Zima venku byla jistě pod nulou, a tak jsme před jedenáctou zaveleli návrat do hlavního stanu. Odpočinek však nenadešel. Došlo na hru s kartičkami Simpsons, které se dávaly tuším, že v Albertu. Tyto kartičky hráči sbírali a museli dle symbolů na nich tvořit, co nejvýhodnější sady. Bodové zisky nebyly malé. Za celé dopolední snažení pak družiny dostaly ingredience k léku, každý podle zásluh.

Den se dostal k poledni, takže oběd a pak polední klid. Ten děti využily hraním ping-pongu a my vedoucí trochu k odpočinku. Po pauze se šlo opět ven. Tentokrát na blízkou louku. Mezitím přijela i Lů(nadějný mladý instruktor), a tak jsme ji hned využili jako stojan. Hrálo se přenášení zprávy, přesněji toho co Bart v seriálu píše na tabuli. Poté dostaly družiny šifru, která je směřovala dál. Jednalo se o čínštinu, poměrně těžký oříšek, ale popasovali se s tím všichni. I když opět jeden tým měl na mále, že jo Davide.:) Po šifrách se vrátily družiny zpět do školy a musely splnit úkol kreslící. Takže ztvárňovali různé postavy ze seriálu, pomocí pastelek, tužek a fixů.

Po svačině se pak jídelna proměnila v zábavné kasino. V různých disciplínách mohli členové družin získat určitý obnos a za přesně stanovené ceny pak nakupovat ingredience k lékům. Hrály se tedy karty, vrhaly kostky a točila se ruleta. Vyhrávalo se, ale i prohrávalo. No a každý si vyzkoušel jak je štěstěna vrtkavá. Jeden den si boháč a druhý nemáš nic.

Po náročném pozdním odpoledni v rytmu hazardních her. Přišla večeře, a to placky, které zasytí s výtečnými špízy. Nacpali jsme se, což je pravda a mastné brady nám svítili šerem J.

Po večeři jsme pak nechali trochu volna. Což bylo využito k hraní pin pongu. Následoval krátký improvizovaný koncertíček na kytary na spaní a už se opět zalézalo do spacích pytlů a říše spánku čekala na nové obyvatele.

 

Neděle

Přivítala nás neděle, den balicí. Nejdřív, ale krátká snídaně v podobě lahodného perníku. Poté rychlá hra s šifrou. Následovaly kejkle opět s kartičkami Simpsons. Takže různé skládání, pamatování a házení. Inu když už se pořídily, bylo třeba je řádně využít.

K využití byly i v poslední hře tzv. Cestě Springfieldem. Kdy díky nim mohly jednotlivé družiny posouvati své figurky po plánku. Musely, ale sehnat vždy správnou postavu. Vždy tu, jež byla dle hracího plánu potřeba.

Pak se muselo již dovnitř, kde nás čekal rychlý oběd. No a už balit, balit a balit. Co jiného taky od neděle chtít. Mezitím statisté dělali výpočty, jak že to dopadlo, a kdo že uzdravil nejvíce žlutých postaviček. Výsledky byly mimořádně napínavé.

Pořadí známo jest, ale jen podle jmen kormidelníků. Názvy družin se snad někdy doplní. Uvidíme.

Pořadí: 1. Didí(asi Křečci) 2. Honzík(snad Morčata) 3. David(myslím Líni) 4. Kačka(tady to vím Veverky)

No a pak se zas rozjel někdy po druhé hodině náš vozový park směr Strakonice. Uteklo to v cuku letu, ale bylo to zase fajn. Příjemně strávený víkend v zamrzajícím Zálesí. Příští rok dorazíme zas, to je skoro jisto jistá jistota.

 

 

A trocha hodnocení ve formě pomyslné misky vah s plus a mínus:

Mínusy

Inu přece jen to přihlašování na akce je nutno trošku vylepšit, ať je přehled.

Poněkud méně výtopná kamna ve velkém pokoji. Jen nevíme, zda za to mohla naše šikovnost nebo naopak nešikovnost.

 

Plusy:

Veselý kolektiv hrající a prožívající EH velmi aktivně.

Výtečný jídelníček

Zajímavé hudební zážitky J

 

Sepsal znalec seriálové ságy Simpsonos o rozloze jeden a půl běžného dílu. (Hromada lidí, pozor to je přezdívka)

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.