Hokejbalový tunraj 2. 11. 2014 - vedoucí

zápis čtyřicátý devátý ...

FOTO

Hokejbal vedoucí 2. 11. 2014

Po roce zase jsme se ocitli na místě činu, tedy na hokejbalovém turnaje kategorie starší, přesněji řečeno nad patnáct let. Den předtím jsme zde byli i s dětmi a nyní jsme si my staré páky(vedoucí) přišly trošku dát do těla provětrat plíce.

Naše složení letos bylo Ir(Vořech-Ondřej), David, Koudy a já. Do sportovního areálu na Muškách nakonec dorazily čtyři týmy- jmenovitě my, Husot, Žabaři, Vlčata. Rozhodlo se hrát každý s každým a pak následně první s druhým finále a třetí se čtvrtým o bronz. Rozměr hřiště byl ponechán jako o den předtím pro děti (jednalo se o polovinu hrací plochy normálního hřiště). Velikost hrací plochy našemu týmu vcelku vyhovovala, neboť už prostě nejsme tak běhaví jako dřív. I když Ir tvrdil, že fyzičku stále má. Ač jí možná měl, zrazovala ho na druhou stranu technika. Takže myslím, že byl nakonec i on rád, že oficiální část turnaje proběhla na menším place. Ba bychom se pak zbytečně naháněli, sem tam.

Zápas první – Podskaláček vs. Vlčata 1:0

Nad hřištěm ještě poletovala mlha a od úst šla pára a my nastupovali k prvnímu klání. Proti nám stál přespolní oddíl Vlčat z Českých Budějovic. Mladí běhaví hoši s kvalitním gólmanem a především vytříbenou technikou. Od prvního vhazování jsme byli mírně pod tlakem. Inu nerozehranost byla znát. Přesto osud chtěl, aby přibližně po třech minutách zápasu Ir naběhl do šance a poslal míček pod padajícím brankářem do branky. Za našeho hlasitého jásotu jsme tak dosáhli první branky. Následoval tlak Vlčat. Ke konci se k nám i přiklonilo štěstí, když poslední střela na branku byla vytečována o milimetry mimo.  První zápas jsme ale tímto zvládli a připsali si první bodový zisk a čisté konto.

 

Zápas druhý – Podskaláček vs. Žabaři 3:2

Mlha stále zůstávala na Muškách a nás čekal druhý soupeř, mužstvo plné samých sportovců a neúnavných hochů strakoničtí Žabaři. Hrál se poměrně otevřený hokejbal s šancemi na obou stranách. Z jedné z mála našich střel se nám podařilo vstřelit úvodní branku, což nás mile překvapilo. Bohužel účinek na tým nebyl správný. Přestali jsme hrát jednoduše a příliš si hráli s míčkem. Odměnou nám byly dva rychlé góly a celá řada dalších šancí ze strany soupeře. Oklepali jsme se několika povedenými akcemi a postupně získali ztracenou půdu pod nohama. Navíc jsme zakrátko po závaru vstřelili vyrovnávací branku. Vše směřovalo k remíze, když tu jsme rozehrávali roh. Shodou okolnosti jsem míček poslal kodrcavou cestou vzduchem tak, že přeskočil tři soupeřovi hokejky a nalezl u tyče volnou Ondřejovo. Pro něj už nebyl problém zasunout a zvrátit tak vítězství na naši stranu.

 

Zápis třetí – Podskaláček vs. Husot 4:0

Utkání s pořadateli nás čekalo na závěr. Pokračovali jsme v naší taktice a vcelku nám i vycházela. Navíc nám vyšel vstříc i soupeř, který si jeden gól dal vlastní a na druhý nám jasně namazal. Nutno uznat, ale že se nám s Husotem hrálo asi nejlépe. Nesoustředili jsme se tolik na obranu a zkoušeli i kombinovat. Ne vždy se to setkalo s úspěchem. Mnohdy musel Koudy vytáhnout i parádní brankářský zákrok. Celkové skóre se nakonec zastavilo na poměru 4:0 pro nás. Připsali jsme si tak třetí výhru a ovládli celou skupinu s devíti body.

 

Čekalo nás tak finále a s druhými Žabaři. Mezitím dorazily naše fanynky Zuzka a Lů, které nám donesli svačinu, za což jim patří velký dík. Posilněni jsme se tak mohli vydat k závěrečnému klání.  

 

Finále – Podskaláček vs. Žabaři 2:3

Atmosféra gradovala a finálový zápas se zpustil. Oba týmy hrály poměrně otevřenou partii s množstvím šancí. Do vedení se dostali žabaři, kteří dokázali z blízka prostřelit Koudyho. Pak následovala naše silná minutovka, kdy se nám podařilo v krátkém rozmezí vsítit dvě branky. Bohužel naše radost opět netrvala dlouhou a za chvilku bylo srovnáno. Vyrovnaný stav se pak držel velmi dlouhou. Šance střídala šanci, nasazení nepolevovalo. Chvilku před koncem, ale došlo k chybě v naší obraně a tu Žabaři rychle potrestali. Na zlom nám již pak nezbyl čas. Skončili jsme tak těsně pod pomyslným vrcholem na druhém místě, ale i to se počítá.

 

Celé nedělní dopoledne uběhlo poměrně rychle. Turnaj probíhal v přátelské atmosféře. Celkové pořadí týmů bylo 1. Žabaři 2. Podskaláček 3. Vlčata 4. Husot.

Po vyhlášení a předání cen napadlo organizátory dát ještě přátelská utkání na velké hřiště. Této možnosti využily Vlčata, Husot a my. Velké hřiště nabízí zcela jiný pohled na věc. Na všechno je více prostoru a místa. Je možné si i nahrát a zakombinovat. Na druhou stranu případná ztráta míčku může mít fatální důsledky. Brejky dva na nikoho nebyly v utkáních výjimkou.

 

Po jedné hodině se mlha pomalu rozpadla a my se vydali domů. Sice mlhavý, ale velmi zajímavý nedělní turnaj.  Děkujeme Husotu za organizace a za pozvání. Příště dorazíme snad jisto jistě zase.

Ps: Den předtím udělené přezdívky se příliš neujaly. Ono prostě Ir nezní moc akčně, Vořech je prostě daleko lepší. O využitelnosti přezdívky pro Lů/Sváča se ještě nejspíš povedou vnitřní diskuze. Toť uvidíme.

 

Sepsal, a zveřejnit se to opravdu může, nejlepší střelec našeho týmu Hromada lidí (to je přezdívka a budoucí nick na sběratelské nhl karty).

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.