Kronika - Vodácký ples 22.2.2014

Zápis třicátý osmý...

Vodácký ples 22. 2. 2014

    Nejen akcemi pro děti činí se náš oddíl. Občas se snažíme tužit i náš kolektiv „vodácký starší.“ No a proč ne třeba při tanci na nějaké společenské akci. A proč ne rovnou na plese pro nás určeném, tedy vodáckém?

Letos se konal domnívám se již 11. ročník této již legendární akce. Ples má zajímavou historii. Místo konání, ale i datum se mnohokrát měnilo. Takže se začínalo v Droužeticích, následně se přešlo do Čejetic a posledních několik ročníků se konalo v kulturním domě v Katovicích. Stejně tak datum se pohyboval a zažili jsme i jarní plesovou variantu. V současné době se termín ustálil v únoru, což myslím vyhovuje všem.

Ostatně to dokázala i letošní účast. Sál v Katovicích se zaplnil více než slušně. K poslechu hrála Fátima a všichni si ples náležitě užívali a předváděli různorodé taneční kreace. Inu přeci jen vodáci to umějí roztočit. Kromě kulturního vyžití, ale nabízí ples také možnost setkávání. Jednoduše vodácká rodina je velmi početná a rozvětvená a právě zde se jednoročně mohou všichni sejít a zjistit co je nového a pozdravit se svými kamarády a známými.

Velkou práci opět odvedla obsluha. Nemysli si milý čtenáři, že ti co obsluhovali, byli najatí číšníci nebo něco podobného. Ne, ne. Všechna ta milá, veselá a někdy trošku upovídaná obsluha patřila k vodákům. Z plesu toho asi moc neměli, ale svého úkolu se zhostili oddaně a s plnou vervou plnili různorodá přání hostů.

K náplni programu plesu, nutno zmínit, že bylo předtančení. Následovala ohnivá šou, kdy mě vždycky překvapí, že sál neshořel a nechybělo ani půlnoční překvapení. (Pozn.: i tyto doplňky programu nám předvádějí nadaní členové naší vodácké rodiny) Mezitím nás kapela zásobovala osvědčenými hity a šlágry a dav to nadšeně kvitoval.

No a nakonec proč vlastně tento zápas máme v kronice. Inu věřte, že jsme se účastnili z našeho instruktorského týmu v podstatě všichni a ještě i někdo navíc. Takže bylo příjemné, zasednou u stolu se starými známými. Prohodit s nimi pár slov a pak následně rozvlnit vedle nich své boky při tanečních číslech :-). Některé naše členy oddílu jsem neviděl vcelku dlouho a myslím, že znovu je uvidím asi zase za rok, proto se domnívám si své místo na stránkách kroniky ples zaslouží.

Tradice vodácký plesů je myslím neotřesitelná, a tak za rok se můžeme těšit, že opět vytáhneme slavnostní obleky, nazujeme taneční boty a hurá na parket. Přeci jen máme rádi tábornické dovednosti, spaní pod širákem, rozdělávání ohně jednou sirkou a zvuk obyčejné kytary, ale taky rádi vyrazíme někam do víru kulturní společnosti.

 

Sepsal taneční mistr Hromada lidí (raz, dva, tři, raz, dva, tři…)

Diskusní téma: Vodácký ples 22.2.2014

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.