Mafiánská hra no.4  8.3.2014

Zápis čtyřicátý...

Mafiánská hra No. 4  (8. 3. 2014)

    Krásnou v podstatě jarní březnovou sobotu se uskutečnil už čtvrtý ročník Mafiánské hry. Jedná se o vcelku náročnou přibližně čtyřhodinovou hru, ve které poměřují síly jednotlivá družstva, jejž představují mafiánské rody. Ty musí plnit rozličné úkoly, které prověří nejen fyzické zdatnosti účastníků, ale také jejich tábornické dovednosti a schopnosti.

Letos jsme se poprvé rozhodli rozšířit účastníky i o mimo vodácké oddíly. V konečném startovním poli se tak nacházel jeden tým od nás, následně jeden od BAMS dohromady, dále dorazili zástupci Husotu a dvě grupy dali dohromady skauti (jednalo se o oddíly Vlaštovky a Synové divočiny).

Osobně jsem ten den vstával okolo sedmé hodiny a připravoval ještě nějaké věci. Poté jsem měl sraz s Prdkou a roznášeli jsme vše potřebné po Podskalí. Před devátou jsme měli sraz s ostatními v klubovně. Došlo k rychlému rozdělení úkolů, do vysvětlení všeho potřebného a také nafasování herních rekvizit.

Mezitím se nám před vraty klubovny shromáždil vcelku velký chumel lidiček. Musím uznat, že mě trochu polila nervozita, ale také v duchu i pocit nadšení z velkolepé účasti. Následovalo přivítání a rychlé vysvětlení hry. Poté si již týmy vzali pod svá křídla jednotliví bossové a odvedli si své ovečky do hracího území.

    Okolo desáté hra započala. Pro neznalé ve zkratce o co šlo. Každý tým plnil mise, které mu zadával boss. Pokud jich splnil dvanáct, dostal zakresleno do mapy, kde se nachází jedna část tajné zbraně. Aby se mu povedlo vyhrát, musel tým najít 5 částí tajné zbraně. Avšak mise nešlo plnit jen tak, bylo třeba si je koupit. Týmy proto musely vrhnout zpočátku své síly do pašování různých pochutin, jako čokoláda nebo lízátka a skrz to si vydělat potřebnou sumu peněz. Poté pak už nebyl problém plnit rozličné úkoly, které jsme připravili. Namátkou lze jmenovat hledání míst dle fotek, odposlouchávání hesel z vysílaček, donášení tajných depeší, ale na své si přišli i milovníci šifer, topoznaček a uzlů.

Taktika v týmech byla různá a celá hra prověřila jejich organizační schopnosti. Zpočátku se sice všichni rozjížděli pomalu, ale nakonec hra nabrala obrátky a plnilo se o sto šest. Přestože gamesa trvala čtyři a půl hodiny, utekla jako voda a byl čas přemístit se okolo půl třetí zpět do klubovny a vše vyhodnotit.

Předem musím k vyhodnocení poznamenat, že na pořadí měla určitě vliv zkušenost. Přece jen ti co se účastnili hry poprvé, zaplatili jistě nováčkovskou daň. Přece jen hra není úplně nejjednodušší a informací bylo za krátkou dobu řečeno opravdu hodně. Pokud však nezanevřou a zkusí vyrazit i příští rok, myslím, že se síly jednoznačně vyrovnají a souboje budou ještě napínavější. Teď tedy řeč čísel.

  1. Podskaláček
  2. Bušmeni a Mokrá stopa (nemůžou se stále dohodnout, který oddíl tam měl více zástupců :-D)
  3. Husot (s pomocí tří členů Podskaláček)
  4. Synové divočiny
  5. Vlaštovky

 

Na závěr se hodí obšírně poděkovat.

V první řadě je třeba poděkovat všem účastníkům. Ať už z našich nebo cizích oddílů, moc děkujeme za účast. Snad se všem líbilo a příště se uvidíme zas.

Dále pak děkuji všem organizátorům. Především těm, kteří v pátek den před hrou se mnou společně od cca. dvou odpoledne vše připravovali, nadepisovali, obálkovali, stříhali, a až do pozdních nočních hodin si udělali čas. Děkuji za nasazení, odhodlání, ale také klasický vodácký smysl pro humor.

Stejně tak smekám klobouk před všemi, co přišli v sobotu pomoct a zůstali po celou dobu hry, i když měli třeba i jiné povinnosti, rozhodli se vydržet a toho si cením.

Nezbývá než doufat, že se nám podařilo nastartovat novou tradici a Mafiánská hra dostala nový impulz. Pokud se vše bude dobře vyvíjet, myslím, že pátý ročník určitě bude a doufám, že minimálně se stane stejně úspěšný, jako tento. Uvidíme.

 

Ps: Jakékoliv připomínky, nápady a tipy neváhejte psát zde do diskuze, anebo přímo na můj mail.

Sepsal hlavní boss :-) Hromada lidí (to je přezdívka)

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.