Čundr vejlet 23.9.2017

 
 
zápis sto čtrnáctý ...
 
Čundr vejletík 23. 9 . 2017
 

Září je nevyzpytatelný měsíc. Nikdo neví, jak v něm bude, zda spíš horko nebo zima, zda bude pršet nebo bude pařák. Stejně my při pořádání akcí netušíme, jestli spíše volit venkovní nebo vnitřní zábavu.  Rozhodli jsme se letos zkusit září věřit a dát akci venkovní a trošku obyčejnou. Uspořádali jsme malý výlet s vařením a hrami. Ono i takové akce mají svůj účel neboť se při nich naši členové mohou něco naučit z tábornických dovedností a taky trošku stmelit kolektiv, který doznal částečných změn. Tak jaké že to bylo???

 

Ráno sice padala trochu mlha, ale jinak se počasí tvářilo, že to půjde. Pomalu jsme se scházeli u DDM. Nevěděli jsme kolik lidiček, by mohlo dorazit a k našemu překvapení se celkově sešla dvacítka účastníků. Nebylo to málo, a tak jsme my jako vedoucí měli radost, že nebudeme trajdat lesem sami. Dorazila i celá řada nováčků, což jsme byli rádi dvakrát.

Celou akci měla na starosti Motyka a Anténa. Připravená trasa měla něco okolo dvanácti kilometrů a provedla nás naučnou stezkou Švandy Dudáka. Po cestě se hrála hra s kolíky, která pro ty co jí neznají, spočívá v tom, že každý obdrží kolík a musí si ho hlídat na viditelném místě, aby mu ho někdo nezcizil. Zcizovatel, ale nesmí být při svém činu přistižen. Jednou za čas se pak kolíky sečtou a kdo má nejvíce ten vyhraje.

Sluníčko nás hřálo a my ťapali poctivě lesem. Bylo to příjemné jít takhle s kamarády. V půlce trasy nás čekalo ohniště, kde došlo k vyrobení závěsů na kotlík a započalo vaření. Každý měl sebou mít buřt a bramboru. Tyto suroviny jsme nakrájeli a společně s gulášovou polévkou daly vařit. Trošku jsme neodhadli množství, a tak lze říci, že polévka byla opravdu enormně hustá, ale dobrá.

Snědlo se jí něco přes dva kotlíky. Pak jsme museli zahladit ohniště, uklidit dřevo, z většího otřít kotlíky a uhasit oheň. Výlet pak pokračoval do Dražejova, kde jsme nasbírali kaštany a zaskotačili na dětském hřišti. Čas neúprosně kráčel v před, takže jsme museli trošku přidat, abychom stihli o třetí hodině být u klubovny. Tam se naše kroky rozešly. Myslím, že první akce roku 2017/2018 se povedla, ať už účastí, náplní, počasím a vlastně čímkoliv. Lepší start nové vodácké sezóny si snad nelze představit.

 

Sepsal sportovní pojídač guláše Hromada lidí (to je přezdívka)

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.