Jak jsme čistili Otavu 7.4.2017

 
 
zápis sto pátý ...
 

Jak jsme čistili Otavu 7. 4. 2017

Přes rok nám přes naši řeku ve Strakonicích propluje stovky možná i tisíce lodí. V nich sedí spousta nadšených vodáků, přátel nebo dalších part. Jsme za to samozřejmě jako vodáci rádi, jen až řeka žije. Na druhou stranu ač někdy chtěně a někdy i nechtěně zůstává za touto bandou vodních turistů mnohdy nepořádek, k tomu přidejte poměrně čilý letní ruch na Podskalí, zarostlé a pro skládky vhodné břehy směrem ke Katovicím, velkou jarní vodu a krásná Otava se stává špinavou, zpustlou a smutnou. No uznejte, bavilo by Vás zakopávat o petky, narážet na plechy, vidět četné igelity a další odpadky.

Nás vodáky a k tomu i další dětské nebo i jiné organizace rozhodně ne, a tak již po několikáté probíhalo v dubnu čištění Otavy. Prostě se sebere pár nadšenců, vezme si pytle a rukavice a dá do pořádku nějaký úsek řeky. U nás těch nadšenců bylo něco přes 20 a vzalo šmahem úsek od Podskalí přes Dražejov a pak dál ke Katovicím.

Využili jsme k tomu páteční schůzku našeho oddílu, kterou jsme o trošku prodloužili. Počasí nám sice úplně nepřálo, chvílemi i pršelo, ale nadšení nám to nevzalo. Nacházely se i různé kuriozity jako pantofle a hračky. Převažovaly ale tradičně pet flašky, kelímky a papírky od různých potravin.

Nasbírali jsme celkově asi okolo 8 pytlů nepořádků. Většinu jsme nechali v kontejnerech ve Dražejově, něco málo pak v hospodě u Staré Myslivny.

Za odměnu jsme pak rozdělali u klubovny oheň a opekli buřty, salámy, sýry, chleby, gumové bonbóny. Zkrátka každý to co mu chutnalo. S Maruškou jsme k tomu zapěli pár písniček, ale pro zkřehlé prsty a vítr, jež nám hnal kouř do očí, jsme toho moc nestihli.

Před šestou pak nadešel čas úklidu a pomalého odebrání se domů. Dobrý skutek učiněn a příští rok se do něj jistě pustíme zase.

Sepsal odpadkový sběratel Hromada lidí (to je přezdívka)

 

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.