Vodácké závody 5.11.2017

 
 
zápis stosedmnáctý ...
 

Vodácké plavecké klání 5. 11. 2017

Přece jen už zima pomalu přebírá vládu. Sluníčka je pomálu a po ránu se už na autech objevují námrazy. Vodák, ale potřebuje tu a tam trochu vody, takže i na podzim si musí umět poradit. No a letos jsme si poradili tak, že jsme si zamluvili bazén na tři hodiny a uspořádali klání týmů v různých vodních soutěžích.

V neděli se nás před osmou sešla ve vestibulu pěkná řádka. Všichni sice byli lehce ospalí, ale musím osobně říct, že okolo 25 dětských členů a k tomu cca. 15 dospělých mě velmi mile překvapili a udělali radost. Chvilku po osmé nebylo na co čekat, hurá do šaten a následně do plavek. No a pak už na bazén. Připravili jsme propriety, rozdělili se týmy a šlo se na věc. Vzniklo 5 dětských a jeden dospělí tým.

První závody byly ve štafetách. Nejdříve se plavalo na molitanových deskách, posléze proběhla štafeta s plaveckými pomůckami a na závěr prvního bloku se jezdilo na molitanových hadech. Vyhlásili jsme 20 minut pauzu a šli připravovat další disciplíny.

Nejdřív bylo nutné nafouknout člun, který nám dovolili použít, což bylo od vedení plavečáku milé. K tomu jsme dali ještě dalších pět stanovišť. Takže se potápělo, lovily se puky, jezdilo na tobogánu, vynášeli a třídili barevné kroužky a originálně skákalo. K tomu ještě připočtěte jízdu na člunu a naráz nám běželo šest vodních soutěží, takže špica. Jen Koudyho disciplína, podobně jako loni patřila k velmi dlouhýmJ, asi to přitahuju. Tudíž jsme nestíhali a dostali se do časové špony.

Následovali poslední dvě klání. Jedno bylo čistě plavecké a ve druhém jsme použili z tábora přivezené naše nafukovací hračky, tedy konkrétně dvě rakety. Na nich se pak naši vodáci snažili dostat na druhou stranu.

Tři hodiny utekly jako voda a bylo tu poledne. Zajímavé bylo, že ani já, Vořech nebo Koudy jsme vlastně nebyli mokří, jelikož se naše nožky vůbec nestaly k vodě. Organizace přece jen bere nějaký čas.

Následovalo opuštění bazénu, přesun zpět do vestibulu. Tam jsem mezitím vyplnil diplomy, Vořech dal dohromady ceny a už se mohlo vyhlašovat. V rámci dospělých byl vítěz jasný, v rámci dětských týmů vyhrály Kapky. :-) O pořadí ale zas tolik přece jen nejde, hlavní je to, že se více než 40 lidí sešlo, bavilo, hrálo si a dovádělo jako správní vodáci a to i navzdory poměrně časnému začátku.

 

Takže patří se poděkovati Vořechovi za zamluvení plavečáku, Koudymu za umytí člunů a domluvu s plavčicí, Motyce s Klausovkou za zdárný průběh soutěží, vedoucím od BAMS za to, že dali dohromady tým a tím udělali akci trošku více zábavnou, akční a zajímavou.

Trošku se patří vyplísnit členům od nás jak dětským tak i instruktorským, že od nás účast byla malá. Holt brzké stávání asi udělalo svoje a vyhřátá postýlka vyhrála nad pošmurným listopadovým ránem. Snad příště se toho zhostí naši malí vodáci lépe. Děláme to přece jen i trošku pro ně :-).

Každopádně povedená akce se před obědem uzavřela a my doufáme, že za rok jí rozehrajeme opět znovu. Třeba i s nějakou inovací a dalšími věcmi, ale hlavně aspoň v tomto ucti hodném počtu. No uvidíme.

Sepsal plavec suchou nohou Hromada lidí (to je přezdívka)

 

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.