Cyklovýlet 10.6.2017

zápis sto jedenáctý ...
 

Cyklovýlet 10. 6. 2017

Resty a plány se mají plnit, a tak jelikož se nám nepodařilo zvládnout uskutečnit cyklistický výlet kvůli počasí na podzim. Přesunuli jsme jeho pořádání na lepší dobu a počasí, tedy ke konci léta, kdy žár slunce hřeje a kapky deště, aby jeden pohledal.

Plánování se ujala Anetka, za což jí patří dík. Trasa byla zvolená ke kamenné stavbě mistra Žižky. Tento velký vojevůdce má u Sudoměře velkou mohylu a ta se právě stala naším terčem. Cesta k ní vede po poměrně klidných a rovných cestách, které jsou povětšinou asfaltového rázu.

V sobotu ráno se nás sešlo asi dvanáct odvážlivců vybavených svými bicykly. Každý odhodlán šlápnout řádně do šlapaček a dobýt cíle. Povinností byla samozřejmě přilba, jenž nakonec kromě Pytlíka měli všichni. Sáček jest, ale již muž dospělý, takže ví, co dělá.

Anetka vymyslela rychlý objezd městem, kdy jsme vyrazili přes Podskalí, kolem kina a nádraží až k hřbitovu. Zde nám pomohla boční cesta, po níž naše kola dosáhly již cyklostezky, a dál se již jednalo o klidnou vyjížďku. Auta jsme vlastně nepotkávali a utíkalo to vše moc příjemně.

Po cestě se k nám přidali ještě další odvážlivci. Nejdřív Pauza a pak v Přeborovicích ještě Anička s Jeníkem. Celý peloton pak přes Sudoměř dorazil k Žižkovi. Příroda mezi rybníky vypadala nádherně, a tak jsme řádně nadýchly trochu jiného než městského vzduchu. Pak přišel čas na opékání buřtů. Pauza s Koudym zapálili oheň a pak již se jen smažili různé typy masných mastných výrobků.

Řádně s mastnou pusou jsme vyjeli zpět. Po cestě ještě zastávka na červenou limonádu, která obarvila rty mnohým z nás a už se blížila čtvrtá a Strakonice. Tam jsme rozdali mladé jezdce do jejich domácích stájí a cyklovýlet se tím ukončil.

 

Sepsal náruživě úsporný šlapač do pedálu Hromada lidí (to je přezdívka)

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.