Pohár náčelníka 12-5-14.5.2017

zápis sto osmý ...
 

O pohár náčelníka 12.-14.5.

Milí čtenáři, předem píši, že se bude jednat o popis akce dospělácké, ale to jí nějak neodebírá na zajímavosti. Tenhle květnový víkend se totiž naše mladé těleso rozhodlo uskutečnit zatím nekonanou věc, a to uspořádat sportovní klání pro vodácké členy. Nechat je ať se rozdělí, udělají si týmy a pak během soboty se snaží podat co nejlepší výkony.

Aby byla zajištěna odměna a aby akce trochu navázala na dřívější klasiku v podobě pečení prasete. Nechali jsme Buvára, aby se společně s Kuzmou ujmul čuníka a v sobotu se kromě sportovců potilo na ohníčku i prase.

Vše začalo pro nás organizátory už v pátek. Pár odvážlivců dorazilo na Kadov hned po schůzce. Vynosilo lavice do jídelny, vyklidilo starý srub a pak začalo připravovat dříví. Bylo ho třeba docela dost. Na oheň pod prase na druhý den, pod bramboráky a do kuchyně.

Postupně se sjížděly další kusy. Čuník se napíchnul na rožeň a přípravil do alobalu. Ze vzniklé kopice pilin jsme nalajnovali dvě hřiště – fotbalové a volejbalové. Sličné slečny zase pověsili sítě na branky a na volejbalovém hřišti. Smajla vytvořil originální počítadlo na body na volejbal. Motyka vytvořila tabulky. Já vyndal harmonogramy ke kontrole a upravil chyby. Zašli jsme pak všichni k Lence do Kadova na smažák a pak alou na kutě. Druhý den měl být náročný, a taky byl.

Od rána se sjížděli vodáci (celkově se akce účastnilo asi 85 lidiček). Rozvěsili jsme harmonogramy a tabulky. Připravily lavičky k hřištím., postavili Lence stánek na limonádu a utopence. Buvár s Kuzmou zatím zprovoznili rožeň na prase a začali pomalu topit. Další sekce se pustila do bramboráků.

Já dělal nevděčnou funkci pokladníka a vybíral koruny za stravu. Chvilku před desátou už nic nebránilo písknout do píšťalky a svolat všechny sportovce.

Hrál se volejbal a fotbal. V každém turnaji se prezentovalo 6 týmů. Hráli jsme systémem každý s každým. Čtyři týmy patřily mezi takzvaně obojetné a hrály oboje. Dva pak patřily mezi specialisty volejbalové a dva mezi specialisty fotbalové.

Nemá asi smysl psát, jak vypadaly jednotlivé zápasy. Hrálo se nadšeně a s nasazením, ale čestně a v klidu neb zase o tolik nešlo. Jinak mezi tzv. hybridní týmy patřily BAMS(s jménem KFC), MAMUMA (kde hráli ale pouze dva členi skupiny doplněni dalšími vodáky střední generace :-)), Keksy (nás limetkový podskaláčkový tým), Bio (měli opravdu dlouhý název ve vietnamském jazyce, který si už nepamatuji, takže šlo o bílý podskaláček :-)). Ve fotbale pak dále přijel HAC (tvořen staršími členy Mokré Stopy a Bušmenů), ve volejbale pak postavily své koně ještě Chaluha a Škodiči.

Stejně jako se pomalu opékalo prase, tak ubíhali v klidu i zápasy. Stejně jako rychle mizely bramboráky z tácu, tak se sprintovalo ve fotbalových zápasech a stejně jako přecházely blahem chuťové buňky z Twigyho guláše, tak přecházely oči z volejbalových výměn.

Počasí nás podrželo a svítilo po celou dobu sluníčko a až na drobnou přeháňku se jednalo o povedený jarní den. Kolem šesté došlo k vyhodnocení celého sportovního dne. Předaly se ceny a diplomy, určil se nejužitečnější hráči. Po hromadné fotce již nastal čas pustit se do prasete. Za zvuků kytar pak nadešel pravý vodácký večer.

Domnívám se, že se první ročník akce velmi povedl a dle ohlasů byl ze všech stran hodnocen kladně. Což je prostě a jednoznačně super. Zda bude za rok, opět nevíme, možná ano, možná ne. Víme, ale, že jsme rádi, když se vodácká obec tu a tam sejde a je dobré tyto setkání opakovat a opakovat.

 

Pořadí:

Fotbal

1. MaMuMa

2. Keksy

3. KFC

4. BIO

5. HAC

6. Výtlem ze tmy

 

Volejbal

1. MaMuMa

2. Škodiči

3. Chaluha

4. KFC

5. Keksy

6. Bio

 

 

Sepsal sportovní organizátor Hromada lidí (to je přezdívka)

 

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.